هشدار قاطع ایران به طرفهای درگیر در قره باغ: اجازه عبور از خط قرمزها را نمی دهیم

شنبه ۱۷ آبان ۹۹ - ۰۰:۵۸
https://iswnews.com/?p=38578

فرماندهان نیروی زمینی ارتش و نیروی زمینی سپاه پاسداران با حضور در مناطق مرزی شمال غربی ایران در طول هفته جاری ضمن هشدار به طرفهای درگیر در جنگ قره باغ از عزم ایران برای مقابله با هرگونه تغییری در خصوص ژئو پلیتیک منطقه خبر دادند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش عنوان کرد: حفظ ژئوپلیتیک منطقه قابل احترام و خط قرمز ماست و هیچ قدرتی نباید درصدد تغییر در جغرافیای منطقه باشد و ما این موضوع را بر نمی‌تابیم.
حیدری هدف اصلی از استقرار یگان‌های ارتش در مناطق مرزی را حفاظت از حریم‌ مرزها به‌عنوان خطوط قرمز کشور دانست و گفت: ما به‌هیچ عنوان اجازه عبور از خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران را نمی‌دهیم، خط قرمز ما تأمین امنیت، آرامش و آسایش مردم است و ارتش با حضور خود در کنار مردم امنیت و آرامش آن‌ها را تأمین می‌کند.

ارسال سامانه دفاع هوایی مرصاد و Tor-M1 به مرزهای شمال غربی ایران

هفته گذشته نیز سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرده بود هیچ تغییری در ژئو پلیتیک مرزها را نمی‌پذیریم و این موضوع خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر لازم باشد حضور یگان‌های نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی ارتقا پیدا خواهد کرد.

ماه گذشته و با شدت یافتن درگیریها در قره باغ، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اقدام به اعزام و استقرار نیروها و تجهیزات نظامی بیشتری در مناطق مرزی از جمله مناطق اصلاندوز، خداآفرین و منطقه جلفا کرد.
طی روزهای اخیر نیز بخشی از تجهیزات زرهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۱۶ زرهی قزوین ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناطق شمال غربی ایران ارسال شده است.

ارسال تجهیزات نظامی ارتش به مناطق مرزی شمال غربی ایران

برخی بر این باورند که ارسال این حجم از نیروهای نظامی و زرهی به شمال غرب ایران جهت جلوگیری از نقشه احتمالی جمهوری آذربایجان و ترکیه برای استفاده از خاک ایران برای قطع مسیر مرزی بین ارمنستان و ایران است؛ با این وجود با توجه به قدرت نظامی و عزم ایران، این موضوع بسیار بعید و غیر واقعی به نظر می رسد.
محتمل ترین حالت در خصوص استقرار سامانه های دفاع هوایی و ارسال نیروها و تجهیزات نظامی به شمال غرب ایران می تواند “نمایش قدرت” (Show of Force) باشد.
هدف ایران نشان دادن قدرت نظامی و عزم جدی کشور برای برقراری امنیت در مرزهای شمال غربی و اعلام آمادگی در برابر هر نوع تهدید می باشد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. علی اس اس گفت:

    فکر نمیکردم این قضیه جدی باشه ولی انگار گوش دراز ها دنبال این قضیه هستن با حرف های فرمانده های سپاه ارتش این قضیه جدی تر شده ممنون میرزا

تبلیغات در تحولات جهان اسلام