به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ شورای علمای عربستان سعودی طی بیانیه‌ای تشکیلات و اعضای اخوان‌المسلمین را تروریستی و منحرف خواند.

شورای علمای عربستان سعودی در این بیانیه عنوان کرد: «جماعت اخوان المسلمین یک گروه تروریستی است که نماینده مسیر روشن دین اسلام نیست، آنها اهداف حزبی خود را دنبال می‌کنند که با هدایت های دین حنیف ما مغایرت دارد. اخوان‌المسلمین در جهت متضادی تظاهر و تفرقه، فتنه انگیزی، خشونت و تروریسم را به دین اسلام اعمال کرده است.
اخوان المسلمین گروه منحرفی است که بر پایه منازعه با والی امر و مخالفت با حاکمان، فتنه انگیزی در کشورها، تضعیف همزیستی در یک میهن واحد، توصیف جوامع اسلامی به جاهلیت بنا شده است.
این گروه از زمان تاسیس هیچگونه توجهی به عقاید، علوم کتاب اسلامی و سنت نداشته بلکه هدف نهایی شان رسیدن به حکومت بوده است.
تاریخ این گروه سراسر شرارت و فتنه است و از دل آن گروههای تروریستی افراطی بوجود آمده است که مردم و کشورها را به فساد و تباهی کشاندند و این موضوع از جنایت های خشونت و تروریسم در سراسر جهان معلوم و مشهود است.»

پیش از این نیز شورای علمای مصر گروه اخوان‌المسلمین را مرتد خوانده و تصرف اموال آنها برای جبران خساراتی که در مصر به بار آوردند را جایز دانسته بودند.

گفتنی است بیانیه‌ی شورای علمای عربستان سعودی منجر به اختلافات جدیدی در بدنه فرماندهان ارتش منصورهادی در یمن شده و درگیری و کشمکش آنها قریب الوقوع است. گفته می‌شود ائتلاف سعودی قصد برکناری محمد المقدشی (وزیر دفاع دولت مستعفی) و صغیر بن عزیز (فرمانده ارتش منصورهادی) را دارد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.