آسیای میانه و شبه قاره
رسانه مظلومیت مسلمانان میانمار باشیم؛ احداث پناهگاه برای مسلمانان میانمار در بنگلادش

مقامات دولتی بنگلادش اعلام کردند برای اسکان صدها هزار تن از پناهجویان روهینگیایی بزودی در نزدیکی شهر «کوکس بازار» در جنوب شرقی این کشور، پناهگاه احداث خواهد شد.

«براساس اظهارات «شاه کمال» رئیس سازمان مدیریت بحران بنگلادش، ۱۴ هزار پناهگاه برای پناهجویان بسرعت احداث خواهد شد، که در هر پناهگاه ۶ خانواده ساکن خواهند شد. این اردوگاهها به لحاظ بهداشتی و آب و امکانات پزشکی وضعیت مناسبی خواهند داشت.»

مقامات بنگلادشی همچنین از سازمان ملل و کشورهای اسلامی درخواست کمک کرده و خواستار حمایت آنها از مسلمانان روهینگیایی شدند.
سازمان رفاه اجتماعی بنگلادش نیز مسئولیت مراقبت از کودکان روهینگیایی را که والدین خود را در جریان جنایات حکومت میانمار از دست داده و جدا از خانواده به بنگلادش رسیده‌اند، بر عهده خواهد داشت.

بنابر اعلام سازمان یونیسف، از میان ۴۰۰ هزار پناهجوی میانمار، حدود ۲۴۰ هزار کودک که ۳۶ هزار نفر آن‌ها زیر یک سال و ۹۲ هزار نفر آنان زیر ۵ سال هستند، با وضعیت بهداشتی نامساعدی به بنگلادش رسیده‌اند و در معرض انواع بیماری‌ها هستند.
روز گذشته نهادهای وابسته به سازمان ملل، از ورود بیش از ۴٠٠ هزار پناهجو به بنگلادش از ابتدای بحران یک ماه اخیر تا الان، خبر دادند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.