آخرین اخبار از وضعیت قره باغ، ۲ آذر ۹۹

دوشنبه ۳ آذر ۹۹ - ۰۰:۵۲
https://iswnews.com/?p=39038

– در ۱ آذر ماه، وزارت دفاع روسیه از تکمیل استقرار نیروهای صلحبان روسیه در منطقه قره باغ خبر داد. نیروهای صلحبان روسیه در ۲۳ پست نظارتی دائم در منطقه قره باغ جهت نظارت بر اجرای توافق آتش بس و تضمین آن حضور خواهند داشت.

– بر اساس مفاد توافق آتش بس، منطقه آقدام تا ۳۰ آبان باید از نیروهای ارمنی تخلیه و به دولت آذربایجان بازگردانده میشد. طی روزهای گذشته ارتش آذربایجان وارد شهر تخریب شده ای آقدام شد و در حال حاضر در حال انتشار در منطقه آقدام است.

– در ۳۰ آبان ماه، نیروهای صلحبان روسیه ۲۳ اتوبوس و ۲۵۰ خودروی شخصی غیرنظامیان ارمنی که در حال بازگشت از ارمنستان به خانکندی بودند را اسکورت کردند. از آغاز توافق آتش بس بین آذربایجان و ارمنستان تاکنون بیشتر از ۷۰۰۰ نفر از اهالی خانکندی از ارمنستان به این شهر بازگشته اند.

– در ۱ آذرماه، سرگی شویگو وزیر دفاع روسیه و سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به ارمنستان و آذربایجان سفره کرده و با نخست وزیر ارمنستان و رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کردند.

– بر اساس اطلاعات منابع ارمنستانی، از زمان آغاز آتش بس تاکنون اجساد ۳۵۰ سرباز ارمنی که در نبردهای قره باغ جان خود را از دست داده اند در جریان مبادله به ارمنستان تحویل داده شده است.

– وزیر دفاع ترکیه هولوسی آکار اعلام کرد که نیروهای ترکیه ای که در آذربایجان مستقر شده اند برای مدت یک سال در مرکز مشترک نظارت بر آتش بس با روس ها شرکت خواهند کرد.

– براساس اطلاعات منابع آذربایجانی، ۱۲۰ دیپلمات خارجی به دعوت دولت این کشور از منطقه فضولی در قره باغ دیدن کردند.

– نیکول پاشینیان در مراسم معارفه وزیر دفاع جدید ارمنستان در جمع افسران ارشد ارتش ارمنستان: “ما باید اشتباهات را تجزیه و تحلیل کنیم، و بفهمیم در کجا و چرا اشتباه کردیم. بدیهی است که ارتش به اصلاحات نیاز دارد.”

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام