آخرین وضعیت در شمال حماه ؛ ۳۰شهریور۹۶

پنجشنبه ۳۰ شهریور ۹۶ - ۲۱:۲۲
https://iswnews.com/?p=4026

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در کمتر از ۴۸ ساعت از آغاز عملیات «یا عبادالله اثبتوا» به نظر می رسد لااقل تحریرالشام در مرحله نخست این عملیات با شکست سنگینی مواجه شده است.

در کمتر از ۴۸ ساعت از آغاز عملیات «یا عبادالله اثبتوا» به نظر می رسد لااقل تحریرالشام در مرحله نخست این عملیات با شکست سنگینی مواجه شده است و بر خلاف مراحل اولیه عملیاتهای قبلی در شمال حماه بدون کوچکترین دستاوردی بوده است. روستاهای قاهره، شعثه و طلیسیه که در ساعات اولیه هجوم توسط ارتش تخلیه شده بود در کمتر از ۲۴ ساعت باز پس گرفته شدند و بنابر آمار مرصد معارض سوری دست کم ۱۰۴ مسلح تحریرالشام در این عملیات کشته شدند.
در حالیکه حدود ۳۸ نفر از نیروهای ارتش سوریه در این حمله شهید شدند.
۵ تانکُ، ۴ نفربر و ۱۱ خودروی مجهز به تیربار تحریرالشام نیز در این عملیات منهدم شدند. این در حالی بود که نیروهای سهیل حسن و بسیاری از گروههای زیر مجموعه که در عملیاتهای قبلی مسلحین در حماه حضور داشتند و در حال حاضر در جبهه دیرالزور می جنگند،‌ این بار برای مقابله با عملیات تحریرالشام به جبهه ریف شمالی حماه فراخوانده نشدند.
حضور بزرگترین ائتلافهای ارتش آزاد مانند جیش النصر و جیش العزه تحت فرماندهی تحریرالشام در این عملیات، بیانیه وزارت دفاع روسیه مبنی بر آمادگی ۳۵ گروه مسلح محلی در ادلب برای انضمام به ارتش سوریه چندان قابل اتکا نیست و حتی در صورت صحت این موضوع، این گروهها نمی توانند جزو ائتلافهای بزرگ ارتش آزاد در شمال حماه و ادلب مانند جیش النصر، جیش العزه و جیش ادلب و تاثیرگذار در این مناطق باشند.
خبرهایی نیز مبنی بر اعلام مناطق گسترده ای از ریف جنوبی حلب به عنوان منطقه نظامی توسط تحریرالشام مخابره شده است که باید منتظر تحرکات آینده نظامی این گروه در شمال سوریه بود.

دانلود نقشه

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام