پیشروی ارتش سوریه و جبهه مقاومت در اطراف دیرالزور؛ نقشه میدانی

جمعه 31 شهریور 96 - 00:25
https://iswnews.com/?p=4061

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش سوریه و نیروهای مقاومت با پیشروی در جناحین در حال عریض کردن سیطره ی خود بر استان دیرالزور هستند.

ارتش سوریه با پیشروی در محور شمال غربی دیرالزور موفق به آزادسازی مناطقی مانند المسرب، طریف، جبل طریف، البویطیه و التبنی شد . با توجه به وضعیت ناپایدار داعش در این مناطق، ارتش سوریه پیشرویهای خود را تا غانم العلی ادامه خواهد داد و با این حرکت با کمترین درگیری و اتلاف وقت، مساحت وسیعی در غرب دیرالزور از لوث وجود دواعش آزاد خواهد شد.

در جناح راست شهر دیرالزور نیز نیروهای مقاومت و ارتش روستای مظلوم را آزاد کردند .

از طرف دیگر SDF با توجه به پیشرویهای ارتش و جبهه مقاومت در این محور بلافاصله آهنگ پیشرویهای خود را به سمت منطقه الصور تغییر داد و در روز اول از پیشرویهایش در این محور نزدیک به ۱۰ کیلومتر در امتداد جاده صور را تصرف کرد.

ارتش سوریه و مقاومت با آزادسازی خشام عملا وارد میادین نفتی و گازی مهم این منطقه خواهند شد و راه کردها از این مسیر در امتداد فرات به سمت القائم بسته خواهد شد. نکته مهم، حرکت کردها به سمت الصور به نوعی نشان از عقب نشینی آنها از این میادین دارد. در حال حاضر سرعت عمل در این محور مهم ترین فاکتور تعیین کننده در سرنوشت مناطق مذکور خواهد بود .

نقشه با کیفیت

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام