اخبار
پیشروی ارتش در غرب و شرق دیرالزور ؛ تنها ۶ کیلومتر تا معدان

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در ادامه پیشرویهای ارتش سوریه در استان دیرالزور، فاصله نیروها تا معدان به ۶ کیلومتر رسید .

همانطور که در خبر قبلی گفته شد، نیروهای ارتش سوریه پیشرویهای خود به سمت غانم العلی را با شدت بیشتری دنبال کردند و امروز مناطقی مانند حلبیه، جبل قلیب، قصبی و معدان العتیق در غرب دیرالزور آزاد شدند . با پیشرویهای صورت گرفته فاصله نیروها تا معدان به ۶ کیلومتر کاهش یافت.

در شرق دیرالزور ارتش سوریه و نیروهای مقاومت روستای خشام را آزاد کردند تا در قدم بعدی مناطق نفتی و گازی این منطقه را آزاد کنند؛ اما از سوی دیگر کردها نیز در شرق منطقه صنعتی و تیپ ۱۱۳ پیشروی کردند و خود را به چاه های نفت و گاز واقع در این منطقه رساندند که با هشدار ارتش سوریه و روسیه مواجه شدند.

روسیه نیز SDF را از نزدیک شدن به مواضع ارتش سوریه بر حذر داشته است و هرگونه دست اندازی با جواب سخت از ارتش و جنگنده های روسی همراه خواهد بود .

نبردها روز به روز داغ تر میشود ..

دانلود نقشه

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "پیشروی ارتش در غرب و شرق دیرالزور ؛ تنها ۶ کیلومتر تا معدان"

sarbaz2 :

دم روسا گرم طرفدار روسیه نیستم ولی این کارشون عالی بود و گرنه به این کردها اگه رو بدی فکر میکنن چون آمریکا پشت اون ها است دیگه هر غلطی خواستن می توانند بکنن

۳
sarbaz2 :

یک سوال خبر گذاری فارس اعلام کرده کرد ها وارد میدان های نفتی شده اند البته توی نقشه ی خبر گذاری فارس اشکالاتی وجود داشت و اون هم اینکه خشام و مظلوم در دست داعش بود لطف کنید بگید این خبر درسته یا نه

۲
Mirza :

بله وارد میادین گاری نفتی شدند اما مقدارش هنوز واضح نیست

۲