تحولات یمن، ۱ بهمن ۹۹

پنجشنبه ۲ بهمن ۹۹ - ۰۱:۲۶
https://iswnews.com/?p=40927

آخرین اخبار از حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن و جزئیات تحریم آمریکا علیه انصارالله

۱- حملات هوایی ائتلاف سعودی:
جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ۴۸ ساعت ۳ بار مدیریت مدغل و یک بار مدیریت جبل مراد در استان مأرب، ۷ بار مدیریت خب‌والشعف در استان الجوف، ۳ بار مدیریت الظاهر و یک بار مدیریت کتاف در استان صعده، ۶ بار مدیریت حرض و ۲ بار مدیریت حیران در استان الحجه و ۳ بار منطقه قیفه در استان البیضاء را بمباران کرده‌اند.

۲- الحدیده:
نیروهای ائتلاف سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته ۳۱۳ بار آتش‌بس را در این استان نقض کرده‌اند.

۳- وزارت خزانه‌داری آمریکا، جنبش انصارالله را به عنوان یک سازمان تروریستی تحت تحریم قرار داد.
این نهاد همچنین “سید عبدالملک بدرالدین الحوثی” رهبر انصارالله و “عبدالله یحیی الحاکم” رئیس سازمان اطلاعات و “سید عبدالخالق بدرالدین الحوثی” فرمانده منطقه نظامی مرکزی انصارالله را به عنوان تروریست تحت تحریم و پیگرد قرار داد.
شاید یکی از علل تحریم رهبر و دو فرمانده بزرگ انصارالله ضرباتی باشد که در جریان عملیات های اخیر انصارالله تحت عنوان “فأمکن منهم”، “بنیان المرصوص” با نقش آفرینی آنها به بدنه ائتلاف سعودی وارد شد.
عبدالله الحاکم یا همان ابوعلی، از فرماندهان اصلی میادین نبردهای انصارالله است که سابقه فرماندهی نبردهای دماج، فتنه علی عبدالله صالح در صنعاء، عملیات فأمکن منهم (آزادسازی غرب استان الجوف) و همچنین عملیات شمال البیضاء (علیه گروههای تروریستی القاعده و داعش) را داشته است و با مذاکره با قبایل الرحبه در جنوب مأرب توانست آنها را مجاب به اتحاد با انصارالله و بیرون راندن نیروهای ائتلاف سعودی کند.
عبدالخالق الحوثی نیز برادر سید عبدالملک رهبر انصارالله است که فرماندهی منطقه نظامی مرکزی را به عهده دارد و در جریان عملیات بنیان المرصوص (آزادسازی مدیریت نِهم در استان صنعاء و مناطق غربی استان مأرب) نقش بسیار مهمی را در فرماندهی این عملیات ایجاد کرد.

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام