اخبار
مرزهای هوایی ایران به اقلیم کردستان عراق مسدود شد.

اولین واکنش عملى به همه‌پرسی
شورای عالی امنیت ملی مرزهای هوایی ایران با اقلیم کردستان عراق را به درخواست دولت عراق مسدود اعلام کرد.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: به درخواست دولت مرکزی عراق ،کلیه پروازها ی ایران به مقصد فرودگاههای سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری ازفضای کشورمان از مبداءاقلیم کردستان عراق متوقف شد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "مرزهای هوایی ایران به اقلیم کردستان عراق مسدود شد."

00 :

حالا وقتشه ترکیه هم صداقتش را نشان بدهد.

ناشناس :

بارزانی در سخنرانی امروزش گفت خبر نداشتم از این اقدام ایران و الان خبردار شدم ولی امیدوارم ترکیه حریمش را نبنده. این خیلی مهمه که تمام این مشکلات که تقصیر ترکیه بود و سوریه و محور مقاومت را درگیر کرد و پای امریکا و تقویت بارزانی ها را به وسط کشید با تصمیماتش و حالا ترکیه دوباره دودوزه بازی درنیاره و در تحریم ها جدی باشه و باز به خاطر زرنگ بازی و منافع اقتصادی و فشارهای غرب زیرآبی نره. بستن حریم هوایی ترکیه فرودگاه اربیل و سلیمانیه را تعطیل میکنه و بعدها مرزهای زمیین و انتقال نفت هم کاملا نابود میکنه این اسرائیل خواهی اقلیم را.

ترکیه باید یادش باشه اگر همکاری نکنه در آینده مرزهای جنوبیش توسط کردهای سوریه به همین نحو تهدید میشه و اونوقت همکاری حکومت سوریه براش حیاتی خواهد بود.

ناشناس :

سوال: تاثیر
جواب: هیچی
اگر فکر می کنید در چند روز میشه در برابر این ده ها سال فشار تبلیغاتی غرب در کردستان برای رسیدن به “سرزمین رویایی” ایستاد سخت در اشتباه هستید، الان مردم در کردستان عراق فکر می کنند با استقلال به یک کشور در حد اروپا خواهند رسید(اونم با دیکتاتورها)!
در هر حال اگر قضیه بالا گرفت و جنگ شد، اینبار باید تا آخرین کوه پاکسازی بشه (پیشمرگه ها هم برن اروپا زندگی کنند هه!)

۴
ناشناس :

در تمامی بحثها مسیر کردستان سوریه فراموش میشود این مسیر سوریه هنوز بر روی کردها باز ست . از طرفی سنی های عراق به توصیه عربستان با کردها خواهند بود . بنابراین محاصره اقلیم نمیتونه به سرانجام برسد .