انتقال تروریست‌های داعش به دیرالزور توسط آمریکا

دوشنبه 11 اسفند 1399 - 14:43
https://iswnews.com/?p=42046

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه بوسیله دو بالگرد آمریکایی ۱۰ تن از نیروهای داعش را به صحرای سوریه منتقل کردند.

با گذشت چند سال از جنگ در سوریه و عراق، مدارک و مستندات بسیاری از حمایت رژیم آمریکا از سازمان‌ها و گروه‌های مسلح و تروریستی در این منطقه وجود دارد. آمریکا ادعا می‌کند در برابر نیروهای تروریستی در عراق و سوریه و دیگر کشورها در حال مبارزه است اما با توجه به اسناد و مدارکی که در طول سال‌های جنگ در عراق و سوریه منتشر شده است، نه تنها این ادعا کاملا دروغ بوده، بلکه این رژیم در تشکیل، تجهیز، سازماندهی و حمایت اطلاعاتی و لجستیکی از این گروه‌ها دخیل بوده و یکی از اصلی‌ترین طرف‌های گسترش و ظهور ناامنی و جنایت در این دو کشور می باشد.

در ماه‌های اخیر، نظامیان آمریکایی با انتقال عوامل داعش به عراق و سوریه، نقش موثری در افزایش فعالیت و حملات این گروه تروریستی علیه نظامیان سوری و عراق و انجام حملات تروریستی در بین غیرنظامیان داشته است.

در تازه‌ترین اقدام نیروهای آمریکایی در حمایت از تروریست‌های داعش، دو بالگرد آمریکایی ۱۰ تن از نیروهای داعش را به بادیه شام منتقل کردند. پیش‌تر، این تروریست‌ها از زندان غویران در حسکه به پایگاه ائتلاف آمریکایی در شهر الشدادی منتقل شده بودند.

در ماه های اخیر انتقال عوامل داعش توسط نظامیان آمریکایی از زندان‌های تحت مدیریت نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) به پایگاه‌های خود در سوریه و عراق و پس از آن انتقال به مناطق عراق و سوریه افزایش یافته است.

با توجه به همزمانی انتقال این تروریست‌ها به سوریه و عراق و افزایش فعالیت‌های گروه داعش، این موضوع نشانگر تلاش های دوباره آمریکا برای تجدید حیات این گروه تروریستی است تا با بهانه مبارزه با تروریسم به اشغالگری و سرقت نفت در سوریه ادامه دهد و حضور نظامی خود در سوریه و عراق را گسترش دهد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.