نتانیاهو، ایران را به دست داشتن در انفجار کشتی اسرائیلی در دریای عمان متهم کرد

سه شنبه 12 اسفند 99 - 01:46
https://iswnews.com/?p=42092

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ روز دوشنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بدون ارائه مدارکی، ایران را مسئول انفجار در کشتی اسرائیلی در دریای عمان دانست و اعلام کرد البته که این کارِ ایران است، مسلم است. اما از پاسخ دادن به این سوال که آیا اسرائیل پاسخی خواهد داد یا خیر، خودداری کرد.

وی ادامه داد: ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است و من مصمم هستم که جلوی آن را بگیرم. ما در تمام منطقه به ایران ضربه می‌زنیم.
در همین رابطه، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه، اتهامات بنیامین نتانیاهو مبنی بر هدف قرار دادن این کشتی توسط ایران را رد کرد.

پیش‌تر، مقامات امنیتی در اسرائیل مدعی شده بودند که سپاه پاسداران مسئول انفجار یک کشتی اسرائیلی در دریای عمان در هفته گذشته است و تأکید کردند که تهران قصد دارد تعداد بیشتری کشتی اسرائیلی را هدف قرار دهد!
روزنامه یدیعوت‌آخرونوت نیز نوشت: اسرائیل در حال تصمیم‌گیری درباره پاسخ مناسب است و در مقابل این حمله سکوت نخواهند کرد.

تحلیلگران صهیونیستی اعلام کردند: افراد یا گروهی که کشتی متعلق به اسرائیل را هدف قرار دادند، قصد تخریب کامل یا غرق کردن آن را نداشتند و این اقدام آنها بیشتر شبیه به اعلام هشدار بود و نشانه‌ای از اهداف آینده تهران به اسرائیل ارسال کرد.
یک وب سایت عبری به نقل از کارشناس امنیتی نوشت: این حمله فقط یک هشدار بوده است! نه تلاش برای انجام یک حمله مرگبار. اگر مهاجمان تصمیم داشتند به عقب کشتی که شامل موتورها است ضربه بزنند، کشتی را غرق می‌کردند و می‌توانست فاجعه‌ای رخ دهد.

شب گذشته، شبکه عبری زبان “کان” اعلام کرد: در پاسخ به انفجار کشتی اسرائیلی توسط ایران، اهداف نظامیان ایران و نیروهای تحت حمایت در دمشق مورد هدف قرار گرفتند.

روز شنبه، وزیر دفاع اسرائیل گفت: ارزیابی اولیه نشان می‌دهد ایران مسئول انفجار در کشتی اسرائیلی است و اعلام کرد: اسرائیل یک تیم تحقیقاتی را به امارات فرستاد تا کشتی را بررسی کند.

یکی از مقامات اسرائیلی نیز در این مورد گفت: برای ایران آسان است که بفهمد کشتی‌هایی که در منطقه تردد می‌کنند متعلق به چه کسی است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام