به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ “امام خامنه‌ای” رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی امروز به تحولات منطقه و یمن اشاره کردند.

رهبر انقلاب با اشاره به وارونه‌نمایی ظلم ۶ ساله ائتلاف سعودی علیه مردم یمن با حمایت آمریکا فرمودند:
«کار دیگر دشمن وارونه‌نمایی حقیقت و دروغگویی در باب حقیقت است. آنقدر هم با جرئت و قاطعیت این دروغ را میگویند که هر کسی گوش کند خیال میکند که این راست میگوید. خیلی خونسرد و محکم و قاطع حقیقت را ۱۸۰درجه وارونه نشان میدهند.
مثلا فرض بفرمایید که الان شش سال است که همدست عرب آمریکا دارد مردم مظلوم یمن را در خانه و خیابان و بیمارستان و مدرسه‌شان بمباران میکند. آنها را محاصره اقتصادی کرده، از رسیدن غذا و دارو و نفت مانع میشود. و این البته با چراغ سبز خود دولت امریکا اتفاق افتاده. آن موقع هم دولت دموکرات بر سر کار بود. چراغ سبز دادند و این دولت قسی‌القلب و سنگدل و ظالم عرب متاسفانه با مردم یمن دارد اینجور رفتار میکند.
حالا یمنی‌ها توانستند با استفاده برخی از پدیده‌ها برای خودشان وسایل دفاعی به وجود بیاورند یا تهیه کنند. یا خودشان بسازند و به این بمبارانهای ۶ساله جواب بدهند.
به مجرد اینکه از طرف یمنی‌ها کاری انجام میگیرد فریاد تبلیغات اینها بلند میشود که آقا حمله شد … ترور شد … همه‌شان میگویند، سازمان ملل هم میگوید. واقعا زشتی کار سازمان ملل در این زمینه از کار آمریکا بدتر است. آمریکا خب یک دولت مستکبر ظالم است سازمان ملل چرا . آن را به خاطر شش سال بمباران محکوم نمیکنند این را بخاطر اینکه در مواقعی دفاعی از خودش کرده و این دفاع کارگر شده این را ملامت میکنند.»

ایشان در بخش دیگری از سخنانشان به وارونه نمایی آمریکا نیز اشاره کرده و فرمودند:
«آمریکا بزرگترین زرادخانه اتمی در دنیا است. این را به کار هم بردند. یعنی تنها دولتی که بمب اتم را تا حالا به کار برده، دولت آمریکا است. ۲۲۰ هزار نفر را در یک ساعت در یکروز قتل عام کرده. آن وقت فریاد میزنند که ما ضد توسعه‌ی سلاح‌های اتمی هستیم.
آمریکا از مجرمی که مخالف خودش را با اره تکه‌تکه میکند، حمایت میکند و بعد میگوید که من طرفدار حقوق بشر هستم یعنی وارونه نمایی حقیقت تا این حد با این شکل.
داعش را آمریکا خودش ایجاد کرد این را دیگر خود آمریکا اعتراف کردند این را ما نمیگوییم هم آن‌کسی که ایجاد کرده بود گفت هم آن‌کسی که رقیب او بود گفت. خودشان ایجاد میکنند، اما به بهانه وجود داعش در عراق و سوریه پایگاه نظامی درست میکنند که ما میخواهیم با داعش مخالفت کنیم.
امکانات رسانه‌ای مدرن در اختیار داعش میگذارند، پول در اختیارش میگذارند و اجازه میدهند که نفت سوریه را ببرند و بفروشند و از پولش استفاده کنند در عین حال میگویند که ما داریم با داعش مبارزه میکنیم.
این کارهایی است که آنها میکنند: خلاف‌واقع‌نمایی!» ۹۹/۱۲/۲۱

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.