اینفوگرافیک: گزارش نیروهای مسلح یمن از ۶ سال نبرد با ائتلاف سعودی

چهارشنبه 4 فروردین 1400 - 20:48
https://iswnews.com/?p=42878

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ سرتیپ “یحیی سریع” سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری آمارهایی از شش سال نبرد با ائتلاف سعودی ارائه کرد.

سرتیپ یحیی سریع پس از ابلاغ سلام نیروهای مسلح یمن به رهبر انقلاب یمن، “سید عبدالملک بدرالدین الحوثی و “مهدی المشاط” و همه اعضای شورای سیاسی، دولت و مجلس و مردم یمن به مناسبت روز ملی مقاومت، در خصوص شش سال نبرد علیه تجاوزات ائتلاف سعودی گفت:

تعداد کل حملات هوایی که توسط ائتلاف متجاوز علیه یمن انجام گرفته است بیش از ۲۶۶۵۱۰ مورد است که از ابتدای سال جاری ۲۰۲۱ میلادی نزدیک به هزار حمله انجام شده است.

تعداد کل عملیات های نظامی نیروهای ما علیه دشمنان در طول ۶ سال گذشته به ۱۲۳۶۶ عملیات رسیده است.

بیش از ۶۱۹۲ عملیات تهاجمی، از جمله ۱۶۷ عملیاتی که نیروهای ما طی دو ماه اخیر انجام داده‌اند.

تعداد عملیات‌های مقابله با حملات دشمنان بیش از ۶۱۷۴ مورد است که ۱۱۳ عملیات طی دو ماه اخیر صورت گرفته است.

یکی از برجسته ترین عملیات های تهاجمی نظامی نیروهای ما، عملیات “نصر من الله” در سه مرحله و یک عملیات نظامی بزرگ و اعلام نشده می‌باشد.
از دیگر عملیات‌های برجسته تهاجمی نظامی نیروهای ما، عملیات‌های “بنیان المرصوص” و “فأمکن منهم”، عملیات پاکسازی مناطقی در البیضاء از عناصر تکفیری و یک عملیات نظامی در استان الضالع است.
از برجسته ترین عملیات‌های تهاجمی نظامی نیروهای ما، عملیات توازن بازدارندگی است و علاوه بر اینها حدود ۱۰ عملیات نظامی اعلام نشده دیگر وجود دارد.

واحد تک تیراندازان بیش از ۵۴۰۲۵ عملیات تیراندازی را در جبهه های مختلف نبرد انجام داده‌اند که از این تعداد ۲۵۰۲ عملیات طی دو ماه گذشته انجام شده است که منجر به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از نیروهای مزدور از جمله سودانی‌ها و ارتش سعودی شده است.

واحد مهندسی در بیش از ۱۰۵۶۰ عملیات تجهیزات، خودروهای نظامی و زرهی و تجمعات دشمنان را هدف قرار داده‌اند.

واحد ضد زرهی در بیش از ۶۳۸۵ عملیات وسایل نقلیه دشمن، زرهی‌ها، نفربرها، بولدوزرها و… را هدف حمله قرار داده است.

واحد توپخانه بیش از ۵۹۸۵۲ عملیات پشتیبانی، هدف گیری و دفع حملات دشمن را انجام داده است که ۶۳۸ عملیات به طور مشترک با واحد پهپادی انجام گرفته است.

واحد توپخانه در عملیات‌های خود از انواع مختلف راکت های زلزال استفاده کرده است که تعداد راکت های مورد استفاده به بیش از ۱۰ هزار موشک رسیده است.

پدافند هوایی بیش از ۱۵۳۴ عملیات علیه جنگنده‌ها انجام داده‌اند که منجر به انهدام، مقابله و مجبور کردن آنها به ترک میدان جنگ شده است.
نیروی پدافند هوایی موفق به سرنگونی بیش از ۴۵۴ هواگرد متعلق به ائتلاف متجاوز از جمله جنگنده، بالگرد و پهپادهای شناسایی و جاسوسی شده‌اند.

نیروی دریایی و دفاع ساحلی بیش از ۳۴ عملیات نظامی انجام داده است. نیروی دریایی و دفاع ساحلی علاوه بر اسکله ها و امکانات متعلق به دشمن، کشتی ها، ناوهای جنگی، ناوچه ها و قایق های دشمن را نیز هدف قرار داده‌اند.
نیروی دریایی و دفاع ساحلی تعدادی از کشتی های متخلف که به طور غیرقانونی وارد آبهای سرزمینی یمن شده بودند، را توقیف کرده است.
از برجسته ترین عملیات‌های نیروی دریایی و دفاع ساحلی، هدف قرار دادن ناوچه مدینه، ناوچه دمام متعلق به سعودیها و کشتی جنگی سویفت متعلق به دشمن اماراتی بوده است.

نیروی موشکی به یاری خداوند متعال بیش از ۱۳۴۸ عملیات انجام داده است که در جریان آن ۱۳۴۸ موشک بالستیک شلیک کرده است. از این تعداد، ۴۹۹ فروند موشک بالستیک تأسیسات نظامی و حیاتی متعلق به دشمن سعودی و سایر متعلق به دشمن اماراتی را هدف قرار داده است.
۸۴۹ موشک بالستیک تجمعات، تاسیسات، مقرها و مراکز دشمن و مزدوران آن را در داخل خاک یمن هدف قرار داده است.
طی دو ماه گذشته، نیروی موشکی ۵۴ فروند موشک بالستیک به سمت اهداف نظامی سعودی شلیک کرده است.

نیروی پهپادی به یاری خداوند، ۱۲۶۲۳ عملیات از جمله ۱۱۵۰ عملیات تهاجمی علیه دشمنان انجام داده است.
تعداد عملیات تهاجمی نیروی پهپادی علیه اهداف دشمن در خارج از یمن به بیش از ۵۷۲ عملیات رسیده است و ۵۷۸ عملیات دشمن را در داخل خاک یمن هدف قرار داده است.
تعداد عملیات شناسایی به بیش از ۱۱۴۷۳ عملیات رسیده است.
از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد کل عملیات های پهپادی به ۱۴۶۴ عملیات که شامل ۱۳۴۰ عملیات شناسایی و ۱۲۴ عملیات تهاجمی رسیده است.

در عملیات مشترک نیروی موشکی و نیروی پهپادی در عملیات “و ان عدتم عدنا” در تاریخ ۲۵ نوامبر ۲۰۱۹، از ۹ فروند موشک بالستیک و بیش از ۲۰ فروند پهپاد استفاده شد.

در طول عملیات فأمکن منهم، بیش از ۵۰ عملیات با مشارکت نیروی موشکی و نیروی پهپادی شکل گرفت که پایگاه های نظامی و تأسیسات حیاتی عربستان را هدف قرار داد و بسیاری از آنها اعلام نشد.
یکی از برجسته ترین عملیات های مشترک بین نیروی موشکی و پهپادی عملیاتی است که به طور کامل فاش نشد و در تاریخ ۱۹ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی علیه تعدادی از اهداف حساس نظامی در پایتخت دشمن سعودی با موشکهای بالستیک و پهپادهای ما انجام گرفت.

سومین عملیات توازن بازدارندگی در ۲۱ فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی، چهارمین بار این عملیات در ۲۳ ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی، پنجمین بار در ۲۸ فوریه و ششمین بار در ۷ مارس از جمله عملیات‌های مشترک بین نیروی پهپادی و موشکی است.

تلفات ارتش دشمن سعودی، از زمان آغاز تجاوزات و تاکنون بیش از ۱۰۴۰۳ نفر کشته و زخمی بوده است.
از ابتدای امسال تاکنون نیز ۴۰۳ نفر کشته و زخمی شده‌اند. این عملیاتها در حالی انجام گرفته است که ما آنها را اعلام نکردیم و جزئیات آن را در موقع مناسب اعلام خواهیم کرد.

تلفات دشمن اماراتی تا ۲۳ مارس سال ۲۰۲۰ میلادی نیز بیش از ۱۲۴۰ نفر کشته و زخمی بوده است.

تلفات مزدوران سودانی نیز به بیش از ۸۶۳۴ نفر کشته و زخمی شامل ۴۴۱۶ نفر کشته و ۴۲۱۸ نفر زخمی رسیده است.

تلفات انسانی در میان ارتش کشورهایی که در ائتلاف تجاوز شرکت کرده‌اند، از جمله کشورهایی که از جنگ با ما عقب نشینی کردند، توسط نهادهای امنیتی ما ثبت شده است.

تلفات انسانی در میان مزدوران و خائنان از بیش از ۲۲۶۶۱۵ نفر کشته و زخمی است.

دشمن طی چند روز گذشته اعتراف کرد که تنها در طول سال ۲۰۲۰ میلادی در جبهه های مأرب، ۱۸ هزار مزدور کشته و ۵۰ هزار نفر دیگر زخمی شدند.

طی ماه‌های گذشته، تعداد کشته و زخمی مزدوران و خائنان به ۴۷۰۰ نفر کشته و زخمی رسیده است.

بیش از ۱۴۵۲۷ وسیله نقلیه، خودروهای زرهی، تانک، نفربر، وسایل نقلیه، بولدوزرها و سلاح های مختلف از ابتدای تجاوز منهدم و تخریب شدند که ۹۸۵۹ عملیات به طور صوتی و تصویری مستند شده است.

هر یمنی‌ها می‌توانند به صنایع نظامی که پیشرفت بزرگی بوده است افتخار کند و ما توانایی ساخت سلاح های تهاجمی سنگین، متوسط ​​و سبک را داریم.
موشک های جدیدی وجود دارد که هنوز رونمایی نشده‌اند و نسل های مختلف پهپادها پس از موفقیت در عملیات آزمایشی در نبرد شرکت خواهند کرد.
در طی سالهای محاصره و جنگ، نیروهای مسلح توانستند صنایع نظامی پیشرفته‌ای را ایجاد کنند.
دشمن باید درک کند که هفتمین سال مقاومت، شاهد عملیات نظامی بیشتری خواهد بود و تا زمانی که حمله متجاوز متوقف نشود و محاصره برداشته نشود، متوقف نخواهد شد.
ما آمادگی خود را برای اجرای هر اقدامی که رهبر انقلاب به عنوان پاسخ مشروع به ادامه حصر بر مردم ما اتخاذ کنند را داریم.
ما آماده انتقام از قربانیان محاصره و تجاوزات از جمله شهدا، مجروحان و آسیب دیدگان به طور مستقیم یا غیرمستقیم هستیم.
دشمن سعودی اگر جلوی حملات خود به یمن و مردم بزرگش را نگیرد، باید منتظر حملات نظامی بیشتری در آینده باشد.
ما از مواضع قبایل شریف یمنی در همه مناطق و نقش فرزندان آزاده آنها در نبرد برای آزادی و استقلال قدردانی می‌کنیم.
قبایل مأرب بخشی جدایی ناپذیر از قبایل یمن هستند و مناسب تر است که در رد تجاوز، اشغالگری و نفی مزدوران پیش قدم شوند.
ما مصمم به برداشتن گام های اساسی نظامی در راستای استقلال و آزادی یمن هستیم که دشمن را غافلگیر خواهد کرد.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. محمد گفت:

    سلام علت اینکه پیشروی انصارالله تو مارب متوقف شده چیه چرا اینطوری آیا علت خاصی داره ممنون از خبرگزاری خوبتون.

  2. سینا گفت:

    سلام و درود بر یمنی هاو انصارالله های عزیز. و درود بر شهیدانشون که در گمنامی تمام از دنیا رفتن … انشالله که راهشان تا ابد ادامه داشته باشد و باعث اتفاقات شگرف در روی زمین شود و هدایت نسل های اینده بشریت.شاهکار کردن.بعدها بیشتر قدر میدانند.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام