اینفوگرافیک: گزارش نیروهای مسلح یمن از ۶ سال نبرد با ائتلاف سعودی

چهارشنبه 4 فروردین 0 - 20:48
https://iswnews.com/?p=42878

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ سرتیپ “یحیی سریع” سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانس خبری آمارهایی از شش سال نبرد با ائتلاف سعودی ارائه کرد.

سرتیپ یحیی سریع پس از ابلاغ سلام نیروهای مسلح یمن به رهبر انقلاب یمن، “سید عبدالملک بدرالدین الحوثی و “مهدی المشاط” و همه اعضای شورای سیاسی، دولت و مجلس و مردم یمن به مناسبت روز ملی مقاومت، در خصوص شش سال نبرد علیه تجاوزات ائتلاف سعودی گفت:

تعداد کل حملات هوایی که توسط ائتلاف متجاوز علیه یمن انجام گرفته است بیش از 266510 مورد است که از ابتدای سال جاری 2021 میلادی نزدیک به هزار حمله انجام شده است.

تعداد کل عملیات های نظامی نیروهای ما علیه دشمنان در طول 6 سال گذشته به 12366 عملیات رسیده است.

بیش از 6192 عملیات تهاجمی، از جمله 167 عملیاتی که نیروهای ما طی دو ماه اخیر انجام داده‌اند.

تعداد عملیات‌های مقابله با حملات دشمنان بیش از 6174 مورد است که 113 عملیات طی دو ماه اخیر صورت گرفته است.

یکی از برجسته ترین عملیات های تهاجمی نظامی نیروهای ما، عملیات “نصر من الله” در سه مرحله و یک عملیات نظامی بزرگ و اعلام نشده می‌باشد.
از دیگر عملیات‌های برجسته تهاجمی نظامی نیروهای ما، عملیات‌های “بنیان المرصوص” و “فأمكن منهم”، عملیات پاکسازی مناطقی در البيضاء از عناصر تکفیری و یک عملیات نظامی در استان الضالع است.
از برجسته ترین عملیات‌های تهاجمی نظامی نیروهای ما، عملیات توازن بازدارندگی است و علاوه بر اینها حدود 10 عملیات نظامی اعلام نشده دیگر وجود دارد.

واحد تک تیراندازان بیش از 54025 عملیات تیراندازی را در جبهه های مختلف نبرد انجام داده‌اند که از این تعداد 2502 عملیات طی دو ماه گذشته انجام شده است که منجر به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از نیروهای مزدور از جمله سودانی‌ها و ارتش سعودی شده است.

واحد مهندسی در بیش از 10560 عملیات تجهیزات، خودروهای نظامی و زرهی و تجمعات دشمنان را هدف قرار داده‌اند.

واحد ضد زرهی در بیش از 6385 عملیات وسایل نقلیه دشمن، زرهی‌ها، نفربرها، بولدوزرها و… را هدف حمله قرار داده است.

واحد توپخانه بیش از 59852 عملیات پشتیبانی، هدف گیری و دفع حملات دشمن را انجام داده است که 638 عملیات به طور مشترک با واحد پهپادی انجام گرفته است.

واحد توپخانه در عملیات‌های خود از انواع مختلف راکت های زلزال استفاده کرده است که تعداد راکت های مورد استفاده به بیش از 10 هزار موشک رسیده است.

پدافند هوایی بیش از 1534 عملیات علیه جنگنده‌ها انجام داده‌اند که منجر به انهدام، مقابله و مجبور کردن آنها به ترک میدان جنگ شده است.
نیروی پدافند هوایی موفق به سرنگونی بیش از 454 هواگرد متعلق به ائتلاف متجاوز از جمله جنگنده، بالگرد و پهپادهای شناسایی و جاسوسی شده‌اند.

نیروی دریایی و دفاع ساحلی بیش از 34 عملیات نظامی انجام داده است. نیروی دریایی و دفاع ساحلی علاوه بر اسکله ها و امکانات متعلق به دشمن، کشتی ها، ناوهای جنگی، ناوچه ها و قایق های دشمن را نیز هدف قرار داده‌اند.
نیروی دریایی و دفاع ساحلی تعدادی از کشتی های متخلف که به طور غیرقانونی وارد آبهای سرزمینی یمن شده بودند، را توقیف کرده است.
از برجسته ترین عملیات‌های نیروی دریایی و دفاع ساحلی، هدف قرار دادن ناوچه مدینه، ناوچه دمام متعلق به سعودیها و کشتی جنگی سویفت متعلق به دشمن اماراتی بوده است.

نیروی موشکی به یاری خداوند متعال بیش از 1348 عملیات انجام داده است که در جریان آن 1348 موشک بالستیک شلیک کرده است. از این تعداد، 499 فروند موشک بالستیک تأسیسات نظامی و حیاتی متعلق به دشمن سعودی و سایر متعلق به دشمن اماراتی را هدف قرار داده است.
849 موشک بالستیک تجمعات، تاسیسات، مقرها و مراکز دشمن و مزدوران آن را در داخل خاک یمن هدف قرار داده است.
طی دو ماه گذشته، نیروی موشکی 54 فروند موشک بالستیک به سمت اهداف نظامی سعودی شلیک کرده است.

نیروی پهپادی به یاری خداوند، 12623 عملیات از جمله 1150 عملیات تهاجمی علیه دشمنان انجام داده است.
تعداد عملیات تهاجمی نیروی پهپادی علیه اهداف دشمن در خارج از یمن به بیش از 572 عملیات رسیده است و 578 عملیات دشمن را در داخل خاک یمن هدف قرار داده است.
تعداد عملیات شناسایی به بیش از 11473 عملیات رسیده است.
از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد کل عملیات های پهپادی به 1464 عملیات که شامل 1340 عملیات شناسایی و 124 عملیات تهاجمی رسیده است.

در عملیات مشترک نیروی موشکی و نیروی پهپادی در عملیات “و ان عدتم عدنا” در تاریخ 25 نوامبر 2019، از 9 فروند موشک بالستیک و بیش از 20 فروند پهپاد استفاده شد.

در طول عملیات فأمكن منهم، بیش از 50 عملیات با مشارکت نیروی موشکی و نیروی پهپادی شکل گرفت که پایگاه های نظامی و تأسیسات حیاتی عربستان را هدف قرار داد و بسیاری از آنها اعلام نشد.
یکی از برجسته ترین عملیات های مشترک بین نیروی موشکی و پهپادی عملیاتی است که به طور کامل فاش نشد و در تاریخ 19 مارس سال 2020 میلادی علیه تعدادی از اهداف حساس نظامی در پایتخت دشمن سعودی با موشکهای بالستیک و پهپادهای ما انجام گرفت.

سومین عملیات توازن بازدارندگی در 21 فوریه سال 2020 میلادی، چهارمین بار این عملیات در 23 ژوئن سال 2020 میلادی، پنجمین بار در 28 فوریه و ششمین بار در 7 مارس از جمله عملیات‌های مشترک بین نیروی پهپادی و موشکی است.

تلفات ارتش دشمن سعودی، از زمان آغاز تجاوزات و تاکنون بیش از 10403 نفر کشته و زخمی بوده است.
از ابتدای امسال تاکنون نیز 403 نفر کشته و زخمی شده‌اند. این عملیاتها در حالی انجام گرفته است که ما آنها را اعلام نکردیم و جزئیات آن را در موقع مناسب اعلام خواهیم کرد.

تلفات دشمن اماراتی تا 23 مارس سال 2020 میلادی نیز بیش از 1240 نفر کشته و زخمی بوده است.

تلفات مزدوران سودانی نیز به بیش از 8634 نفر کشته و زخمی شامل 4416 نفر کشته و 4218 نفر زخمی رسیده است.

تلفات انسانی در میان ارتش کشورهایی که در ائتلاف تجاوز شرکت کرده‌اند، از جمله کشورهایی که از جنگ با ما عقب نشینی کردند، توسط نهادهای امنیتی ما ثبت شده است.

تلفات انسانی در میان مزدوران و خائنان از بیش از 226615 نفر کشته و زخمی است.

دشمن طی چند روز گذشته اعتراف کرد که تنها در طول سال 2020 میلادی در جبهه های مأرب، 18 هزار مزدور کشته و 50 هزار نفر دیگر زخمی شدند.

طی ماه‌های گذشته، تعداد کشته و زخمی مزدوران و خائنان به 4700 نفر کشته و زخمی رسیده است.

بیش از 14527 وسیله نقلیه، خودروهای زرهی، تانک، نفربر، وسایل نقلیه، بولدوزرها و سلاح های مختلف از ابتدای تجاوز منهدم و تخریب شدند که 9859 عملیات به طور صوتی و تصویری مستند شده است.

هر یمنی‌ها می‌توانند به صنایع نظامی که پیشرفت بزرگی بوده است افتخار کند و ما توانایی ساخت سلاح های تهاجمی سنگین، متوسط ​​و سبک را داریم.
موشک های جدیدی وجود دارد که هنوز رونمایی نشده‌اند و نسل های مختلف پهپادها پس از موفقیت در عملیات آزمایشی در نبرد شرکت خواهند کرد.
در طی سالهای محاصره و جنگ، نیروهای مسلح توانستند صنایع نظامی پیشرفته‌ای را ایجاد کنند.
دشمن باید درک کند که هفتمین سال مقاومت، شاهد عملیات نظامی بیشتری خواهد بود و تا زمانی که حمله متجاوز متوقف نشود و محاصره برداشته نشود، متوقف نخواهد شد.
ما آمادگی خود را برای اجرای هر اقدامی که رهبر انقلاب به عنوان پاسخ مشروع به ادامه حصر بر مردم ما اتخاذ کنند را داریم.
ما آماده انتقام از قربانیان محاصره و تجاوزات از جمله شهدا، مجروحان و آسیب دیدگان به طور مستقیم یا غیرمستقیم هستیم.
دشمن سعودی اگر جلوی حملات خود به یمن و مردم بزرگش را نگیرد، باید منتظر حملات نظامی بیشتری در آینده باشد.
ما از مواضع قبایل شریف یمنی در همه مناطق و نقش فرزندان آزاده آنها در نبرد برای آزادی و استقلال قدردانی می‌کنیم.
قبایل مأرب بخشی جدایی ناپذیر از قبایل یمن هستند و مناسب تر است که در رد تجاوز، اشغالگری و نفی مزدوران پیش قدم شوند.
ما مصمم به برداشتن گام های اساسی نظامی در راستای استقلال و آزادی یمن هستیم که دشمن را غافلگیر خواهد کرد.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. محمد گفت:

    سلام علت اینکه پیشروی انصارالله تو مارب متوقف شده چیه چرا اینطوری آیا علت خاصی داره ممنون از خبرگزاری خوبتون.

  2. سینا گفت:

    سلام و درود بر یمنی هاو انصارالله های عزیز. و درود بر شهیدانشون که در گمنامی تمام از دنیا رفتن … انشالله که راهشان تا ابد ادامه داشته باشد و باعث اتفاقات شگرف در روی زمین شود و هدایت نسل های اینده بشریت.شاهکار کردن.بعدها بیشتر قدر میدانند.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام