پرسش مخاطب: گروه رَبع الله چگونه گروهی است؟

چهارشنبه ۱۱ فروردین ۰۰ - ۰۲:۲۶
https://iswnews.com/?p=43173

“رَبع الله” گروهی است که خود را یک جنبش جوان، مردمی و حسینی معرفی کرده و خط قرمزهای خود را مرجعیت، حشدالشعبی و… عنوان کرده‌اند.

عبارت “ربع الله” از اصطلاحات محلی عراق به معنای “یاران خدا” است که در پی ناآرامی‌های سیاسی اخیر عراق، نام جنبشی در این کشور نیز شده است.
این جنبش تاکید دارد که یک جنبش مستقل و بدون هیچ وابستگی به حشدالشعبی و جریانهای سیاسی است و به دلیل ظلم و آسیب‌های ناشی از اقدامات آمریکا و غربگراهای عراق تشکیل شده است. ربع الله اخیرا نام خود را به “اللجان الشعبیه” (کمیته های مردمی) تغییر داده است.

این جنبش تاکنون سازماندهی تظاهرات علیه دفتر حزب دموکرات و دفاتر شبکه‌های دجله و MBC در پی توهین هوشیار زیباری (یکی از مقامات پیشین دولت و حزب دموکرات کردستان عراق) به حشدالشعبی در تاریخ ۲۶ مهر ۹۹، تخلیه و ضبط یک باشگاه شبانه در منطقه الکراده شهر بغداد در تاریخ ۸ آذر ۹۹، تجمعات و… را به عهده داشته است.

ربع الله از سوی برخی مقامات اقلیم کردستان متهم به راه اندازی اعتراضات در سلیمانیه و از سوی رسانه های غربگرا از زیرمجموعه‌های کتائب حزب الله عنوان شده است که این ادعا از سوی کتائب تکذیب شده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام