آخرین اخبار از جبهه مأرب، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

چهارشنبه 1 اردیبهشت 00 - 02:11
https://iswnews.com/?p=44195

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ درگیری انصارالله و نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه غرب شهر مأرب به طور سنگین ادامه دارد.

براساس آخرین اخبار از جبهه مأرب، نیروهای منصورهادی با حمایت سنگین جنگنده‌های ائتلاف سعودی، امروز حملات سنگینی را به مواضع انصارالله در وادی نخلا و محور ذات الراء و ایدات الراء انجام دادند که منجر به عقب‌نشینی انصارالله از ذات الرا شد، اما نیروهای ائتلاف نیز موفق به تثبیت سیطره بر این منطقه نشده‌اند و درگیریها در منطقه ادامه دارد.
در محور البلق نیز درگیریها همچنان ادامه دارد و علیرغم انتشار اخبار آزادسازی این ارتفاعات توسط رسانه‌های مختلف، انصارالله هنوز موفق به آزادسازی جبل البلق القبلی نشده است.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته ۱۴ بار جبهه وادی نخلا و ۷ بار سایر مناطق جبهه صرواح و یک بار هم مدیریت مدغل را بمباران کرده‌اند.

همچنین منابع محلی به نقل از ساکنان مأرب، از بسته شدن ورودی بیمارستان و درمانگاه‌های شهر به روی غیرنظامیان خبر داده و حجم تلفات نیروهای ائتلاف را بیش از ۸۰ نفر عنوان کرده‌اند.
مقامات دولت مستعفی در مأرب هم از حضور مستشاران مقاومت در جبهات مأرب خبر داده و مدعی تلفات حزب الله در این درگیریها نیز شده‌اند که با توجه به ادعاهای بدون سند آنها در گذشته، می‌توان گفت ادعای تلفات حزب الله در مأرب همچنان صحت ندارد.

انصارالله برای آزادسازی مأرب به فعال شدن سایر جبهات جنوبی و شمالی این شهر نیاز دارد و علت آن لشکرکشی منصورهادی از استان‌های شبوه، ابین و… به مأرب و فراخواندن مسلحین القاعده و داعش به جنگ با انصارالله نیست؛ بلکه دیوار دفاعی ائتلاف سعودی در غرب شهر است که با مجموعه‌ای از عوارض طبیعی، سیم خاردار، میدان مین و تله های انفجاری و…. توسط واحدهای مهندسی این ائتلاف ایجاد شده است.

مشاهده نقشه آنلاین

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام