گزارش وارونه‌ی شبکه‌ CNN از نبردهای مارب

دوشنبه ۶ اردیبهشت ۰۰ - ۱۲:۴۴
https://iswnews.com/?p=44494

در این گزارش، خبرنگار شبکه آمریکایی CNN به یمن و خط نبردهای مأرب رفته است و گزارشی تهیه کرده است که با توجه به پیشینه این رسانه در ارائه گزارش‌های مهم و برجسته رسانه‌ای، قابل تحلیل و بررسی است.

خلاصه نتایج حاصل شده از این گزارش به شرح ذیل است:
۱- حوثی‌ها (انصارالله) به مأرب حمله کرده‌اند.
۲- حوثی‌ها (انصارالله) به طور مداوم با شلیک راکت و موشک به سمت مأرب، جان غیرنظامیان را تهدید می‌کنند.
۳- ارتش (نیروهای منصورهادی) به علت مشغول شدن در جبهات نبرد تضعیف شده‌اند و امنیت شهر شکننده شده است.
۴- حقوق نظامیان و کارمندان به علت شرایط اقتصادی ضعیف دولت مستعفی پرداخت نشده است.
۵- ارتش در نبردهای مأرب مدام شکست می‌خورد و حوثی‌ها (انصارالله) روزبروز به این شهر نزدیکتر می‌شوند.
۶- دلیل تضعیف ارتش (نیروهای منصورهادی) رفع تحریم‌های آمریکا علیه حوثی‌ها (انصارالله) بوده است.

در آغاز این گزارش کودکی را نشان می‌دهد که جمله‌ای آشنا برای مخاطب غربی می‌گوید: «نمی‌توانم نفس بکشم!»
در قسمتی دیگر وزیر دفاع دولت مستعفی می‌گوید که دلیل ضعف ما رفع تحریم های بایدن علیه انصارالله است و آنها با این کار تروریسم را تقویت کرده‌اند!
در بخشی دیگر خبرنگار CNN علت جنگ مأرب را ثروت گاز و نفت عنوان می‌کند و در بخشی دیگر قهرمان سازی ویژه‌ای از “صغیر بن عزیز” فرمانده ارتش منصورهادی انجام می‌دهد و او و سایر نیروهای منصورهادی را محافظ ۱۸۵۰۰ نفر آواره‌ای عنوان می‌کند که در معرض خطر حملات حوثی‌ها (انصارالله) قرار دارند.

پاسخ هر یک از این موضوعات روشن است و CNN بایستی به عباراتی نظیر “محاصره‌ کامل مناطق تحت کنترل انصارالله در یمن”، “مکان یابی اردوگاههای آوارگان و استقرار مسلحین ائتلاف در آنها”، “اتحاد نیروهای منصورهادی و سعودی با گروه‌های تروریستی القاعده و داعش”، “کنترل منابع نفتی و گازی استان مأرب توسط دولت مستعفی منصورهادی و واریز درآمدها به حساب این دولت” مراجعه کند.
البته چنین گزارش‌هایی از سوی شبکه صهیونیستی CNN پیشینه‌دار است و این رسانه سوابق جالبی از جمله مصاحبه با “اسامه بن لادن” رهبر پیشین گروه تروریستی القاعده و گزارش‌های میدانی از سوریه و عراق را دارد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ... گفت:

    سلام.باید بهشون حق داد! به هر حال بدجور داران میسوزن! اینا اینقدر توهم زدن،که فکر میکن اینجا سوریه! بازم می تونه از اون فیلم هندی ها! اینجا اجراء کنند! .
    انصارالله،به تنهایی داره با مجموعه از کشورها اوباش!(حاکم ها و مزودرها) می جنگنه! اونم که نه،کشورهای معمولی! به اصطلاح ابر قدرتها ! در حالی سوریه محاصره نبود!(هرچند اون جنگ هم نهایت نامردی و همه فساد ها اونجا بودن) و ایران و حزب الله و روسیه و .. ! کمکش میکردن. انصارالله دست تنهاست.!
    یعنی اینقدر احمقا که فکر میکنن نقشه سوریه رو می تونن اینجا پیدا سازی کنن!؟ انصارالله قدرت بسیار بالایی ایمانی دارن! برای همین،این نقشه ها جواب نمیده! ترکیه، امریکا و .. اونجا نیرو پیداه کنند! مطمعا باشن،بدتر از الان ،انصارالله بهشون ضربه میزنه و رحم بهشون نمیکنه! الان همه متوجه شدن! که تاکتیک احتیاط و جذب مردمش و فرهنگ سازی برای برگشت و شعله ور نکردن اتش(با مردم خودش و مردم مسلمان دور اطراف) پیش گرفته.وگرنه،به نظر من حداقل ۶ ماه و بیشتر! پیش می تونست به راحتی مارب رو بگیره…

تبلیغات در تحولات جهان اسلام