سوریه: آخرین وضعیت نظامی در شهر قامشلی

چهارشنبه 8 اردیبهشت 0 - 22:06
https://iswnews.com/?p=44659

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از توافق صورت گرفته در شهر قامشلی، نیروهای دفاع وطنی سوریه از بیشتر محله الطیء عقب نشینی کردند.

در ششم اردیبهشت ماه، توافق نهایی بین نیروهای دفاع وطنی (NDF) و نیروهای آسایش (نیروهای امنیت داخلی YPG) در شهر قامشلی صورت گرفت. بر اساس این توافق که با وساطت پلیس نظامی روسیه و نیروهای دموکراتیک سوریه حاصل شد، نیروهای دفاع وطنی از محله الطی عقب نشینی کردند اما مدرسه عباس علوی بعنوان مرکز امنیتی ارتش سوریه و بخش های کوچکی از جنوب محله الطی در اختیار نیروهای دفاع وطنی باقی ماند.
همچنین NDF از مناطق جنوبی محله حلکو که در نبردهای اخیر در آنها پیشروی کرده بود نیز عقب نشینی کرد.

پس از این توافق، اهالی محله الطی که بر اثر درگیریها از این منطقه خارج شده بودند مجددا به خانه های خود بازگشتند.

بر اساس اطلاعات موجود، از این پس پلیس نظامی روسیه برای بررسی وضعیت و اجرای توافق در شهر قامشلی اقدام به انجام گشت های دوره ای خواهد کرد.

همچنین یکی از منابع تحولات جهان اسلام در سوریه عنوان کرد که نیروهای پلیس امنیتی سوریه (وابسته به دولت سوریه) در محله الطی برای نظارت بر اجرای آتش بس مستقر خواهند شد.

درگیریها از 31 فرودین ماه زمانی در شهر قامشلی آغاز شد که یکی از فرماندهان نیروهای آسایش به اسم خالد حاجی در تبادل آتش میان آنها و نیروهای دفاع وطنی در یک ایست بازرسی NDF کشته شد. پس از این حادثه نیروهای آسایش به محله الطی یورش برده و قسمت هایی از این محله را به کنترل خود درآوردند.

مشاهده نقشه آنلاین قامشلی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام