اردوکشی امارات و عربستان در یمن

یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۰۰ - ۲۲:۵۵
https://iswnews.com/?p=44824

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ دولت مستعفی منصورهادی و شورای انتقالی جنوب در یمن در ادامه تنازعات اخیر در عدن و حضرموت، اقدامات تنش‌زا علیه یکدیگر را شدت دادند.

پس از بالا گرفتن اختلافات امارات و عربستان سعودی در کنترل و تقسیم قدرت در جزیره سقطری و همچنین ورود مجدد “عیدروس الزبیدی” رئیس شورای انتقالی جنوب به عدن، یک هواپیمای اماراتی تعدادی از فرماندهان میدانی و مخالف عربستان سعودی را به عدن انتقال داد.
در این پرواز “نبیل المشوشی” فرمانده تیپ پشتیبانی نیروهای جنوبی، “ابوزرعه المحرمی” از فرماندهان نیروهای عمالقه، “قاسم طاهر” وزیر دفاع پیشین دولت جنوبی‌ها و چندین تن دیگر از فرماندهان جدایی طلب و طرفدار امارات وارد عدن شدند.
در این راستا دولت مستعفی منصورهادی نیز مقر وزارت کشور را از عدن به شهر سیئون در شرق یمن انتقال داده‌اند و مدعی شدند که سیطره جنوبی‌ها بر عدن مانع از انجام ماموریت‌های وزارت کشور علیه انصارالله می‌شود.

با توجه به جلسه اخیر فرماندهان ارشد نیروهای منصورهادی در مأرب و رایزنی‌های آنها در ریاض، احتمال درگیری مجدد با نیروهای جنوبی در عدن و ابین و سایر نقاط دور از انتظار نیست.

سیئون
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ... گفت:

    سلام.نسل های بعدی یمن باید این مطالب رو ببین که چطور امروز کشورهای محور غربی و سرمایه داری (به ریاست امریکا) مثل لاشخور در حال تیک پار کردن کشور و مردم و منافشون بودن و انصارالله چه خدمتی در جارو کردن این افراد و اوردن عزت و احترام برای انها داشته(که همه اینها با همنشینی با قران و پیروی از دستورات خدا بوده .) و در نهایت خدا به مردمشون عزت و احترام داده.. مثل برخی افراد مرفع و بی درد در ایران نشن،که گذشته بسیار وحشتناک و خارگونه و زیر دست سرمایه داری انگلیس و غربی ها رو گل بلبل جا بزن. و در نهایت تویه این فکرباشن اسلام رو حذف کن تا بیشتر بی بندباری کنن و خوش باشن..!

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام