آخرین اخبار از جبهه مأرب، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

شنبه 25 اردیبهشت 1400 - 00:29
https://iswnews.com/?p=46268

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تحولات جهان اسلام؛ درگیری‌های انصارالله و نیروهای ائتلاف سعودی در جبهات مدیریت‌های صرواح و مدغل ادامه دارد.

طبق آخرین اخبار از جبهات مأرب، انصارالله روز گذشته موفق به بازپسگیری کوه دش الحقن شد و خطوط درگیری را از مدیریت مدغل به اردوگاه السویدا در شرق مدیریت صرواح رساند.

طی این درگیری‌ها حداقل ۶ نفر از نیروهای منصورهادی کشته و چند نفر دیگر زخمی شده‌اند. جنگنده‌های ائتلاف سعودی نیز طی ۴۸ گذشته ۵۰ بار جبهات مدیریت صرواح را بمباران کرده‌اند که نشانگر سنگینی حجم درگیریها است.
در سایر مناطق نظیر أیدات الرا و طلعه الحمرا نیز درگیریها به صورت پراکنده جربان دارد و تحرک خاصی از سوی دو طرف دیده نشده است.
علیرغم وقوع درگیری‌های سنگین در دو روز اخیر، انصارالله همچنان میلی برای پیشروی در غرب مأرب ندارد و دلیل این موضوع را می‌توان برقراری مذاکرات در عمان و عراق و درخواست کشورهای متحد از انصارالله دانست.

گفتنی است که انصارالله پیش از آغاز درگیری‌های اخیر، ۱۷ نفر از اسرای نیروهای منصورهادی را با وساطت بزرگان محلی استان مأرب آزاد کرده بود.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. شنبه, ۲۵ اردیبهشت, ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۹

  سلام.کاملا مشخصه بود. به هر حال مارب در استانه سقوط بود،که این مذاکرات مسخره شکل گرفت! فیلم های شبکه اجتماعی انوری (مزدور عربستان در یمن) از مارب، در حال جلوه نمایی و نمایش اینکه،قدرت دارن و .. هستن! بنظر میاید،از این مذاکره،به نوعی دارن! جهت حق به جناب بودن خودشون هم استفاده میکنند(که انصارالله زیر دسته کسی هست..!) .مشخصه که مذاکره،کلا برای بدنام کردن انصارالله است! که هر توافق صورت بگیره! این مزودرها بیشتر به نیت پلید خود میرسن! و جنگ روانی شدید علیه انصارالله شکل میدن.
  از همه مسخره تر اینکه تویه اون فیلم ها به این مزدورهای که در مقابل انصارالله هستن میگن جیش وطنی! (جیش مزدور بیشتر بهشون میاد) .

  به هر حال کاملا مشخص که انصارالله مارب رو بگیره، از هزاران مذاکره ارزش بیشتره! چقدر عربستان و امریکا سر مسئله مارب خار و ذلیل کردن خودشون! بن سلمان حرف های زد! که حتا تویه خوابشم تصور نمی کرد، این حرف رو بزنه!
  البته این مار کبری! زهرش رو هم میرزه! امروز گفتن، پایان جنگ یمن ، تنها راهش ایرانه! (همون جنگ روانی! که اینا! اراده از خودشون ندارن! و از جایی دیگه اومدن اینجا ،که اگر توافق شد! صد برابر بیشتر انصارالله رو بکوبین و طرفدارش رو ناامید کنه …)
  غیر خود خدا کاری بکنه! یعنی تا همین الانشم کار اون بوده کامل! وگرنه این دولت و وزارت خارجه اش! (و بی نهایت فساد و بی بندباری در داخل کشور) تا حالا صد بار همه رو نابود کرده بودن و کشور و مردمان منطقه رو هم از بین بردن!
  انصارالله واقعا باید به یک بهانه و چیزی خودش رو از این مذاکرات بکشه بیرون! (تا شر این دولت وقیح و بی شرم و بی ..! کم بشه)،مسئله خود مردمشون که در رنج و سختی هستن! مذاکره با این بی شرفا،رذل فقط باعث کشته شدن و قعطی بیشتر میشه (مگر اینکه خودش کامل تحریم و محاصره رو بردارن، و به غلط کردن بی افتن،که تا الان بر نداشتن و هنوز وقیحا). الان مطمعا دارن با سرعت تجدید قبا میکن! و هرچی دار میارن اونجا! که مارب سقوط نکنه.بتونا تا ۱۰ سال دیگه جنگ و رنج مردم یمن که در شدیدترین فقر و گرسنگی قرن ۲۱ هستن، رو بیشتر بیشتر کنن.. اونم مردمان به چنین شرافت و انسانی و عزیزی.

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.