ماجرای تحرکات داعش در قریتین چیست ؟

دوشنبه ۱۰ مهر ۹۶ - ۱۸:۵۲
https://iswnews.com/?p=4710

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” هنوز پس از گذشت دو روز از رسیدن نیروهای ارتش و نیروهای مردمی سوریه به القریتین برای پاکسازی آن، وضعیت این شهرک نامعلوم است.

در هفته اخیر با اعلام عملیات جدید توسط داعش و آغاز حملات وسیع آنها به مواضع ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در صحرای سوریه، هسته های پنهان داعش در شهرک القریتین فرصت را غنیمت شمرده و دست به کار شدند و با حمله به مواضع ارتش سوریه در داخل شهرک موفق شدند کنترل القریتین را بدست بگیرند.

بر اساس گفته ها و شواهد میدانی ۱۶ نفر از دواعش عصر جمعه وارد قریتین شدند و توسط کسانی که داخل القریتین بودند به سلاح و نارنجک دست پیدا کردند. گفته میشود افرادی که به آنها کمک کرده اند تعدادی از نیروهای دفاع الشعبی بودند که در داخل شهرک مستقر بودند.

سحرگاه روز بعد حملات با دو خودروی انتحاری آغاز شد؛ یکی از خودروها خود را در ورودی جنوبی شهر منفجر کرد و همزمان ۱۵ داعشی دیگر وارد قریتین شدند و ۲۲ نفر از هسته های خاموش داعش در شهر نیز آنها را همیاری کردند و اقدام به کشتار و گروگانگیری کردند .

با توجه به وضع پیش آمده نیروهای ارتش سریعا شهرک را تخلیه کرده و در اطراف شهر سنگر گرفته و القریتین را محاصره کردند.

از دو روز گذشته نیروهای کمکی به القریتین رسیده اند و آخرین خبرها حاکی از ورود ارتش و نیروهای تیپ امام رضا(ع) به داخل شهرک بود.

به دنبال این اتفاق اینترنت و راه های ارتباطی با بیرون از شهر قطع شده است و دواعش قادر به برقراری ارتباط با بیرون از شهر نیستند و اخباری که حول پیشرویهای داعش منتشر میشود صحت ندارد .

 

♦️ در صورت پاکسازی کامل القریتین و تایید آن؛ خبر رسانی میکنیم .

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ناشناس گفت:

    آخه چطور نیروهای ارتش سوریه بعدازشش ماه شهررو پس میگیرن ولی داعشیا تویه روز دوباره اشغالش میکنن ،آخه کل تعدادداعشیهای توی شهر که صدتا نمیشه ،چطور ارتش سوریه عقب نشینی میکنه!!!؟

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام