خلاصه سخنان سید حسن نصرالله در خصوص تحولات اخیر منطقه

چهارشنبه ۵ خرداد ۰۰ - ۰۱:۱۴
https://iswnews.com/?p=47242

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت عید مقاومت و آزادسازی جنوب لبنان در مورد برخی مسائل سیاسی و تحولات منطقه به سخنرانی پرداخت.

خلاصه سخنان سید حسن نصرالله در این سخنرانی به شرح ذیل است:

سید حسن با اشاره به سالروز آزادسازی جنوب لبنان در سال ۲۰۰۰ میلادی اظهار داشت: پیروزی سال ۲۰۰۰ توسط ملت لبنان و مقاومت رقم خورد و نتیجه فداکاری جنبش ها و احزاب ملی لبنان بود.

دبیرکل حزب الله لبنان از ابتدا و به صورت دقیق تحولات اخیر فلسطین و نوار غزه را پیگیری می‌کرده است. سید حسن، پیروزی تاریخی مقاومت فلسطین در غزه را به تمام فلسطینی‌ها و رهبران مقاومت تبریک گفت.

وی اظهار داشت: رهبران جنبش‌های مقاومت فلسطین در نبرد اخیر درخشان ظاهر شدند. دلیل نبرد اخیر در غزه، حماقت دشمن صهیونیستی، دست کم گرفتن مقاومت و اشتباه محاسباتی دشمن بود. رژیم صهیونیستی فکرش را نمی‌کرد که واکنش‌ها به یهودی‌سازی در قدس از صدور بیانیه فراتر رود. تجاوز به قدس و مسجدالاقصی به معنای جنگ منطقه‌ای است. همه جهان در نبرد اخیر (شمشیر قدس) احساس کرد که در برابر ملت فلسطینی متحد قرار دارد که برای هدفی واحد در حرکت است. نبرد شمشیر قدس، اعتبار را به مسأله فلسطین در جهان بازگرداند.

دبیرکل حزب‌الله ادامه داد: زمانی که دشمن اسرائیلی بداند که در برابر این معادله قرار دارد، می‌فهمد که نتیجه هر اقدامی در آینده، زوال این رژیم است. از جمله نتایج نبرد شمشیر قدس، دوباره نشان دادن چهره زشت اسرائیل به ویژه نظام آپارتایدی آن است. از مهم‌ترین نتایج نبرد قدس بازگشتن جهت قطب‌نمای نبرد در منطقه به سمت دشمن حقیقی و همچنین فلج شدن امنیت رژیم صهیونیستی است و این یک دستاورد نظامی بی سابقه بود. از دیگر نتایج این نبرد، شکست در ضربه زدن به زرادخانه واقعی و راهبردی موشک‌هایی است که هنوز شلیک نشده است. بیانیه‌ای که آیت‌الله سید علی سیستانی در عراق درباره فلسطین دادند شایسته درنگ نزد خیلی‌ها از دوست و دشمن باید باشد.

نصرالله گفت: از دستاوردهای مقاومت اخیر در غزه، قدرت ادامه شلیک موشک در ساعت‌های از پیش اعلام شده بود. نبرد اخیر توانایی موشکی متفاوت مقاومت از نظر کمی و کیفی و نیز برد موشک‌ها را نشان داد. از مهم‌ترین نشانه‌های شکست رژیم صهیونیستی در نبرد اخیر، عدم اقدام دشمن صهیونیست به ورود به جنگ زمینی با غزه بود. ارتش صهیونیست از ورود به جنگ زمینی می‌ترسد، این یک شکست راهبردی است نه شکستی عادی.

سید حسن در مورد نتایج این نبرد برای اسرائیل اظهار داشت: شکست در تحقق هرگونه هدف راهبردی در این جنگ، شکست در تشخیص مکان اصلی فرماندهان اصلی مقاومت و ناکامی در ترور آنان از جمله برادر «محمد ضیف» (فرمانده شاخه نظامی حماس) و شکست در ارزیابی توانمندی واقعی مقاومت بود.

وی در ادامه افزود: مقاومت لبنان امروز در بهترین وضعیت از نظر تجهیزات و آمادگی قرار دارد. مقاومت لبنان امروز در موضع برتر است. اگر داعش در سوریه موفق شده بود معلوم نبود چه بر سر لبنان آمده بود!

وی از شهید راه قدس «محمد طحان» یاد کرد و گفت: این شهید نماینده این نسل آماده برای نفوذ به مرزها و دیوارها آنهم بدون سلاح است. خون شهید محمد طحان را به حساب‌ انتقام با دشمن اضافه می‌کنیم. درباره خون این شهید صبر کردیم اما آن را ترک نکرده‌ایم و نخواهیم کرد. خون شهید طحان به خون شهید «علی کامل محسن» اضافه شد.

نصرالله تأکید کرد: زوال رژیم صهیونیستی نزدیکتر شده است، نابودی این رژیم حتمی است و تنها مسأله زمان مطرح است. نظام جمهوری اسلامی امروز پایدار است و آنچنان که «جان بولتون» میخواست نشد. جمهوری اسلامی تهدید به جنگ را پشت سر گذاشته و تحریم‌ را کنار زده و الان در حال برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام