درگیری ها و نبرد در منطقه ی حماه به شدت برروی وضعیت حلب تاثیر گذار بوده بطوری که تقریبا نبر در حلب و حومه ی حلب متوقف شده … وضعیت شبیه به حالت اماده باش هست .
در خود شهر حلب بدون اینکه تغییری در وضعیت نقشه ی مناطق مسلحین و ارتش بوجود بیاد ؛ طرفین به خمپاره پراکنی در جواب یکدیگر مشغولند . در حومه ی شمالی هم درگیری ها در حومه ی مارع بین داعش و مسلحین بدون هیچ پیشرفتی ساکن مونده …
در بعضی محله های حلب هم آب قطعه …

ارتش طی حرکتی اطراف شهرک صنتی رو دوباره امن کرده و ۸۵ کارخانه دوباره مشغول بکار شدند … هرچند که این امنیت با وجود مسلحین در نزدیکی ، پایدار به نظر نمیرسه …

مخیم حندرات و امان از مخیم !!! باز ارتش عملیاتی در مخیم حندرات زده و پیشرفتی داشته ولی خب باز ۱۰۰% نمیتونه باشه …

هرچند که فرمانده سهیل حسن از جبهه ی حلب به حماه منتقل شده ولی آزاد سازی حلفایا و دفاع از محرده و به طور کل عملیات در جبهه حماه بعلت حضور تعداد زیاد عناصر جبهه النصره و مسلحین و تعدد جبهات ، اصلا کار آسانی نیست .همچنین این را باید مد نظر قرار داد که تعداد زیادی از نفرات سهیل حسن در حلب حضور دارند.

در حال حاضر و با استعداد کم نیروی زمینی ارتش ، بهترین راه و موثرترین راه استفاده از نیروی هوایی و آتش توپخانه برای هدف قرار دادن تعداد زیاد عناصر مسلح و برهم زدن نظم مخالفین در جبهه حماه ست.

عناصر النصره بیشتر در شمال غربی حماه در کفرزیتا ، حلفایا ، الطامنه …. حضور دارند و سعی در رسیدن به حماه و نفوذ به محرده هستند و عناصر داعش هم در جنوب شرقی حماه در اطراف سلمیه حضور دارند …. وضعیت در ریف حمص و حماه بشدت بهم گره خورده و میشه گفت وضعیت سیاله و با حرکت درست یا غلط هریک از طرفین ؛ وزنه ی قدرت به سمت اوون میچرخه ….