اخبار
حاج علی العاشق فرمانده نیروهای ویژه حزب الله که بود+ زندگی نامه

حاج علی العاشق در یکی از دوره های آموزشی خطاب به رزمندگان مقاومت در بدو ورود گفت : برادران من شما اینجایید تا یاد بگیرید که گلوله ای که درون خشاب شماست چگونه با اولین شلیک به سر دشمن اسرائیلی اصابت کند…

در فضای ماه پیروزی خون بر شمشیر و تنها یک روز بعد ازگرامیداشت روز عاشورا توسط شیعیان لبنان ، خبری کوتاه مردم مقاومت را در حزن و اندوه فرو برد.

حاج علی العاشق از فرماندهان کهنه کار حزب الله و از فرماندهان نیروهای ویژه مقاومت اسلامی موسوم به نیروی رضوان در اثر انفجار مین به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

اما حاج عباس نیروی رضوان چه کسی بود؟!

علی هادی العاشق در سال 1973 در روستای العین در منطقه بقاع در شرق لبنان به دنیا آمد.

سال 1986 و با داشتن تنها 13 سال به صفوف نیروهای مقاومت اسلامی لبنان(حزب الله) پیوست.

بعد 6 سال و بعد از شرکت کردن در دوره های مهم نظامی در سال 1992 به نیروهای ویژه حزب الله ملحق شد.

در نبردهای مهم ضد اشغالگران صهیونیست مانند عملیات السویداء(1994) ، بئر کلاب (1996) ، بیت یاحون(1997) ، کوکبا(1999) و عملیات الفجر(2004) به اضافه ایجاد کمین های متعدد ضد مزدوران صهیونیست در طول نوار مرزی با فلسطین اشغالی شرکت کرد.

در فرماندهی بسیاری از عملیات های ضد گروهک های تکفیری در داخل سوریه و مرزهای لبنان مانند عملیات فتح شهرک القصیر(2013) ، پاکسازی منطقه القلمون(2014) و نبرد اخیر در عرسال(2017) نقش فعالی داشت.

 

حاج علی هادی العاشق با نام جهادی حاج عباس سرانجام بعد از سال های متمادی جهاد ضد اشغالگران صهیونیست و گروهک های تکفیری روز 11 محرم الحرام سال 1439 هجری قمری ( 10 مهر 1396) بر اثر انفجار مین در منطقه عملیاتی تدمر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

حاج عباس در یکی از دوره های آموزشی برای رزمندگان مقاومت در بدو ورود گفت : برادران من شما اینجایید تا یاد بگیرید که گلوله ای که درون خشاب شماست چگونه با اولین شلیک به سر دشمن اسرائیلی اصابت کند.

 

به همراه شهید حاتم حماده در حال فرماندهی عملیات القلمون.

شهید حاتم حماده 13 محرم سال گذشته در منطقه عملیاتی حلب به شهادت رسید.

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "حاج علی العاشق فرمانده نیروهای ویژه حزب الله که بود+ زندگی نامه"

ناشناس :

درود خدا بر شهیدان

10
3