اعتراضات در منبج؛ چهار هزار نیروی آسایش به منبج منتقل شدند

شنبه 15 خرداد 00 - 14:14
https://iswnews.com/?p=47899

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ سرقت نفت و غلات، قوانین غیرمنطقی، سربازگیری اجباری جوانان منطقه و سرکوب اهالی شهر منبج و مناطق حومه آن باعث خشم اهالی منبج و اعتراضات گسترده شده است.

پس از تشکیل تجمعات مردمی و اعتراضات، نیروهای امنیت داخلی YPG (آسایش) با شلیک به سمت تظاهرات مردم منبج باعث کشته و زخمی شدن چندتن از غیرنظامیان شدند. صبح جمعه، چهار هزار نیروی آسایش و نیروهای واکنش سریع و نیروهای ضد تروریسم با ده ها خودروی زرهی وارد شهر منبج شدند.

پس از استقرار گسترده نیروهای آسایش در منبج و گفتگو با بزرگان قبایل و مسئولین محلی، اوضاع کمی آرام شده است. پس این اتفاقات، مسئولین آسایش اعلام کردند که از این به بعد، سربازگیری پس از مشورت با مسئولین محلی انجام خواهد شد و همه بازداشت‌شدگان در حوادث چند روز اخیر نیز آزاد می‌شوند. همچنین با نیروهایی که به سمت مردم تیراندازی کرده‌اند برخورد خواهد شد.

شهر منبج حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و بیشتر جمعیت شهر منبج از اعراب هستند. این موضوع به تنهایی یک مشکل بزرگ بر سر راه آرمانهای جدایی طلبانه کردها در شمال سوریه محسوب می‌شود. از این رو شهر منبع در سالهای اخیر محل منازعه و درگیریهای بسیاری بین قدرتهای منطقه ای و محلی بوده است.

شهر منبج از سال ۲۰۱۶ در کنترل نیروهای YPG قرار دارد؛ با این وجود برخی سیاستهای YPG مانند سرباز گیری اجباری از میان اعراب، نارضایتی اعراب را از YPG و SDF در پی داشته و از سوی دیگر تمایل بخش قابل توجهی از اهالی منبج برای بازگردانی کنترل منطقه به دولت سوریه، YPG را بشدت نگران می‌کند.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام