انتشار ویدیویی از اسیر اسرائیلی توسط حماس

سه‌شنبه 18 خرداد 0 - 02:57
https://iswnews.com/?p=48063

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس، برای نخستین‌بار ویدیویی از “گلعاد شالیت” نظامی رژیم صهیونیستی که در ژوئن سال ۲۰۰۶ در گذرگاه «کرم ابوسالم» به اسارت مقاومت فلسطین درآمد، منتشر کردند.

کتائب القسام پس از ۱۰ سال، تصاویر و ویدویی از این اسیر اسرائیلی منتشر کرد که حاوی یک پیام آشکار برای رژیم صهیونیستی است. دستگاه‌های نظامی و امنیتی این رژیم در زمان اسارت “گلعاد شالیت”، از تمامی تجهیزات و امکانات خود برای اطلاع از مکان نگهداری وی استفاده کردند و هزینه‌های بسیاری را برای نفوذ به بدنه مقاومت فلسطین انجام دادند و بعد از گذشت ۵ سال، هیچ‌گاه موفق به کسب کوچک‌ترین اطلاعاتی مربوط به این اسیر اسرائیلی نشده و این شکست سنگین اطلاعاتی بسیار برای رژیم اسرائیل تلخ بوده است.

پس از عدم موفقیت دستگاه‌های نظامی-امنیتی رژیم اسرائیل در آزادی نظامی اسیر در بند کتائب القسام و کسب اطلاعات حداقلی در مورد وی، اسرائیل تسلیم شروط مقاومت فلسطین شده و مجبور به امضای قرارداد مبادله اسرا با حماس شد که طبق این قرارداد، بیش از هزار اسیر فلسطینی آزاد و در قبال آن، نظامی اسیر اسرائیلی به مصر تحویل داده شد. بدین ترتیب، شالیت پس از حدود پنج سال اسارت در ماه اکتبر ۲۰۱۱ در قالب مبادله اسرا به سرزمین‌های اشغالی بازگشت.

رئیس سازمان اطلاعات مصر روز دوشنبه (۱۰ خرداد ۱۴۰۰) وارد غزه شد و با تعدادی از رهبران حماس دیدار کرد. در این دیدار، موضوعاتی همانند آتش‌بس، بازسازی غزه و تبادل اسرا مورد بحث و گفتگو قرار گرفتند.
طبق آخرین اطلاعات منابع تحولات جهان اسلام، اخیرا پرونده اسرای فلسطینی به جریان افتاده است و این موضوع نیز یکی از موضوعات گفتگوی یحیی السنوار و رییس سازمان اطلاعات مصر بوده است. با این وجود به دلیل وضعیت سیاسی نابسامان رژیم صهیونیستی این موضوع با وقفه و کندی همراه است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. برگ .. گفت:

    بسم الله الرحمن الرحیم

    وَ یطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَیٰ حُبِّهِ مِسْكِینًا وَ یتِیمًا وَأَسِیرًا﴿۸﴾

    انسان_

تبلیغات در تحولات جهان اسلام