آخرین اخبار از درگیری‌های طالبان و ارتش افغانستان، ۵ تیر ۱۴۰۰

شنبه ۵ تیر ۰۰ - ۰۸:۴۹
https://iswnews.com/?p=48973

آخرین اخبار از درگیری‌های طالبان و ارتش افغانستان در استان‌های قندهار، پروان و…

ساعت ۸:۳۵ – طالبان از تصرف کامل شهرستان غورک در استان قندهار خبر داد. درگیری بین ارتش و طالبان در سایر شهرستان‌های این استان ادامه دارد.

خاکستری: طالبان، قرمز: ارتش، زرد: مناطق تحت درگیری

ساعت ۹:۰۸ – حمله سنگین طالبان به شهرستان‌های سیاه گرد (غوربند) و شینواری در استان پروان منجر به سقوط مناطق فندقستان، قمچاق، سرخی، درازگرد، کهنه قلعه و بالا قلعه در شهرستان سیاه گرد شده است.
طالبان مدعی تصرف کامل این دو شهرستان شده است اما استنادات تصویری آنها تا این لحظه منتشر نشده است.
در صورت تصرف شهرستان شینواری توسط طالبان، فاصله خطوط درگیری با پایگاه بگرام کمتر از ۲۵ کیلومتر خواهد شد.

ساعت ۹:۴۸ – ویدیو: ورود مسلحین طالبان به مرکز شهرستان سیاه گرد در استان پروان.

ساعت ۱۵:۵۲ – از ظهر امروز حملات سنگین طالبان به منظور تصرف شهر خاکریز در استان قندهار شروع شده است.
طالبان در جبهه جنوب غربی افغانستان جهت حملات خود را به سمت جاده‌های ارتباطی شهر قندهار معطوف کرده است و در این راستا اقدام به تصرف میوند در میان جاده لشکرگاه-قندهار و حمله به سمت جاده قلات-قندهار کرده است. تصرف غورک و پس از آن خاکریز، دسترسی طالبان به جاده شمالی قندهار را آسان‌تر می‌کند.

ساعت ۲۰:۱۰ – طالبان موفق به تصرف کامل شهرستان سید آباد در استان میدان وردک شد.
طالبان مدعی به اسارت درآوردن ۱۰ نفر از نظامیان ارتش افغانستان در جریان این درگیری‌ها شده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ... گفت:

  سلام.هرچند بسیار بعید که امریکا اجازه بده،افغانستان از کنترولش خارج بشه(تولید مواد مخدر جهان،تولید اشرار زیر دستش چون داعش،القادعده و ..کنترول جهان و بسیار مسائل استراتژیک مهم دیگه).به نظره میرسه،امریکا همان نقشه همیشگی کشتار مسلمان و دیدن کمترین خسارات رو فلآ انجام میده!(کفار که از کشتن شدن مسلمان بسیار خوشحالند و یک گوشه وایسادن و ریش خند میزنن) و بعد خودش یا نیروهای واسطه ای ش رو میفرستد تا دوباره کنترول رو به دست بگیرن!
  و از اون طرف کشورهای مسلمانی که همیشه درگیر جنگ ها روانی بسیار سخت و دشوار و جنگ و اختلاف هستن! از ان اطرف خودشان کمترین خسارت! و در حال پیشرفت علم و قدرت برای فساد و فحشاء و کنترول جهان هستن.
  طالبان بهتره است، یک اصلاح اساسی در برخی ساختار ها فکری خودش و اسلامی کردن هرچه بیشتر ان کند.! تا بدین ترتیب بتواند امریکا و مزدوران و مواجب بگیران حال حاکم بر افغانستان رو بیرون کنن.
  برای شروع کار،القاعده و داعش و باقی گروه تروریستی که از حد و حدو اسلامی خارج شده اند رو کامل از خود دور کنند.بهشون اعلام جنگ کنند. دوم اینکه مراکز علمی و دانشگاهی (منطبق با اسلام ) رو به مناطق خود بیارن و اموزش رو به مردم منطقه خودشون بدن. و فرهنگ شایسته سالاری و علمی اموزی و پژوهشی و .. رو ایجاد کنند تا توانایی ها خودش روز به روز بالاتر برود. اگر در کار تولید مواد مخدر هستن(!) کاملا تعطیل کنند.ارتباطات پنهانی و خط گیری از امریکا رو پایان دهنده و .. در یک کلام بازگردند به دستورات که خداوند در قران به ان اشاره کرده و با دور کردن خود از قران و احکام الهی! بهونه به دست کفار و غربی ها و اون هم آدم خوار وحشی بی تمدن، که لحظه شماری میکن برای نابودی اسلام و ضعیف کردن خدا(!!!) روی زمین ندن!
  طالبان اگر مسیرش رو اصلاح کنه،می تونه خدمت بزرگی دستکم به بیش ۳۰۰ میلیون انسان (که در کنار این کشور زندگی میکنند! ) و نزدیک ۲ میلیارد مسلمان روی زمین کنند.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام