آخرین اخبار از جبهه البیضاء، ۱۵ تیر ۱۴۰۰

چهارشنبه 16 تیر 1400 - 10:12
https://iswnews.com/?p=49630

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ درگیری انصارالله و نیروهای ائتلاف سعودی در جبهات مدیریت‌های الصومعه و الظاهر در استان البیضا ادامه دارد.

طبق آخرین اخبار خطوط درگیری در جبهات البیضاء تغییری نکرده و درگیریها همچنان در جبهه مدیریت الظاهر در مناطق قربه و مرکز مدیریت الظاهر جریان دارد. در جبهه شرق البیضاء و مدیریت الصومعه نیز درگیریها در اطراف شهرک العقله و شرق المسحر جریان دارد.

طبق روال همیشگی رسانه‌های تابع ائتلاف سعودی اخبار مربوط به جبهات را وارونه اطلاع رسانی می‌کنند و تغییرات خطوط را بزرگنمایی می‌کنند. اخباری مبنی بر تلفات دهها نفری انصارالله در جریان درگیری مرکز مدیریت الظاهر وجود دارد که صحیح نیست.

بنابر اظهارات منبع میدانی “تحولات جهان اسلام” دو طرف برای جلوگیری از خسارات و تلفات غیرنظامیان توافق کرده‌اند که مواضع خود در این منطقه را تخلیه کنند و وارد الظاهر نشوند. اما مسلحین القاعده توافق منصورهادی با انصارالله را به رسمیت نشناخته و وارد این شهر شده‌اند.

انصارالله امروز دو حمله موشکی به تجمعات گروه تروریستی القاعده در مرکز مدیریت الصومعه و مواضع نیروهای منصورهادی در شهر لودر انجام دادند که منجر به وارد آوردن تلفات نامشخصی به این دو گروه شد.

در حال حاضر نیروهای کمکی انصارالله از صنعاء به البیضاء رسیده‌اند و در جبهات مختلف مستقر شده‌اند. همچنین احتمال راه‌اندازی عملیات بازپسگیری مواضع از دست رفته در روزهای آتی وجود دارد که لازمه‌ی آن انجام مراحل اطلاعات عملیات و پشتیبانی برای عملیات نظامی است که مقدمات آن فعلا فراهم نشده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.