گزارش میدانی تحولات جهان اسلام از شهرستان بلخاب + ویدیو

چهارشنبه ۱۶ تیر ۰۰ - ۱۱:۲۷
https://iswnews.com/?p=49675

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ مردم شهرستان بلخاب به رهبری “سید حسن صفایی” بسیج شده و مقاومت علیه حملات طالبان را شروع کرده‌اند.

با رسیدن نبردها به شهرستان بلخاب در جنوب استان سرپل، برخی از مردم این منطقه در حال مهاجرت به سمت استان‌های امن‌تر هستند.

در این ویدیو که توسط منبع میدانی تحولات جهان اسلام ارسال شده است شاهد این موضوع هستیم.

توضیحات منبع میدانی “تحولات جهان اسلام” در خصوص مقاومت شهرستان بلخاب:
«شب گذشته صدها نفر از مسلحین طالبان به مناطق مختلف شهرستان بلخاب در استان سرپل حمله کردند. این حملات که به مسیر سانچارک و آبکلان به سوی بلخاب تدارک دیده شده بود، توسط نیروهای بسیج مردمی با اندک پیشروی طالبان در ساعات اولیه عقب زده شد.

در ابتدای حمله با جنگ تبلیغاتی دشمن در بین اهالی بلخاب ترس ایجاد شده و جمعی زیاد از اهالی بلخاب و مهاجرین که از شهرستان‌های گوسفندی، سانچارک و زارع (در استان بلخ) پناهنده شده بودند، آواره شدند. اما با پایمردی مردم به رهبری سیدحسن صفایی و فرمانده نیروهای امنیتی بلخاب نه تنها جلوی پیشروی دشمن گرفته شد بلکه دشمن شکست خورد و مردم که شب هنگام آواره شده بودند در حال بازگشت به بلخاب می‌باشند.
در این جنگ سه نفر از نیروهای جبهه مقاومت بلخاب شامل فرمانده حبیب الله مجاهد زاده فرمانده پلیس بلخاب زخمی شده‌اند.

موقعیت بلخاب در استان سرپل

در سال ۱۳۷۷ ه.ش کل شمال افغانستان یعنی پنج استان شمال سقوط کرد و فقط شهرستان بلخاب به فرماندهی “سید حسن صفایی” مقاومت کرد تا اینکه بعد از مدتی محمد محقق، دوستم، خلیلی، اسماعیل خان بعد از آزادی و…. از سراسر شمال به بلخاب پناه آوردند.
بلخاب با مدیریت آقای صفایی محور مقاومت شد، مردم در سخت ترین شرایط محاصره اقتصادی و نظامی که هر روز از هوا و زمین مورد حمله بودند مقاومت کردند، اما تسلیم نشدند. این بار نیز چند روز می‌شود فرمانده مقاومت مردم بلخاب میان مردم حضور پیدا کرده با استقبال پر شور روبرو شده است.
ایشان در صحبت‌هایش مقاومت را تا آخرین رمق حیات خود اعلام کرده‌اند. فکر نمی‌کنم بلخاب به سادگی سقوط کند، فقط کمبود مهمات در بلخاب مسئله است، اگر همین موضوع سبب سقوط بلخاب نشود.»

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام