درگیری مرزی آذربایجان و ارمنستان باز هم تلفات به بار آورد

شنبه ۲ مرداد ۰۰ - ۰۰:۰۷
https://iswnews.com/?p=50473

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” منابع خبری از درگیری در مرزهای رایون کلبجر آذربایجان و گیغارکونیک ارمنستان خبر می‌دهند که تلفاتی از هر دو طرف به جا گذاشته است.

وزارت دفاع آذربایجان طرف ارمنستانی را متهم به آغاز درگیری در ساعتهای عصر روز جمعه اول مرداد در روستای بازار کیچار کلبجر کرده است. طبق گفته منابع دفاعی آذربایجان یک نظامی این کشور در ساعت ۱۶ به وقت محلی (+۳ GMT) با گلوله تک تیرانداز ارمنستان کشته شده و ارتش آذربایجان به آتش طرف مقابل پاسخ داده است.
وزارت دفاع ارمنستان نیز با تایید این درگیری اعلام کرده آغازگر این ماجرا نبوده و ۳ نظامی این کشور بر اثر آتش جنگ افزارهای آذربایجان زخمی شده اند.

رایون کلبجر در همسایگی استان گیغارکونیک ارمنستان قرار دارد و در جنگ دوم قره باغ و توافق آتش بس از سوی ارمنستان تخلیه شده است. تعیین مرز در این محدوده کوهستانی و مرتفع از چالشهای میان ۲ کشور است. ارمنستان مدعیست آذربایجان در ۲ نقطع از خطوط مرزی رایون گیغارکونیک عبور کرده و بخشی از ارتفاعات را در این رایون به اشغال درآورده است.
پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق و جنگ میان دو کشور، مرزکشی میان دو کشور انجام نشده و هیچ پست مرزی موجود نیست. تنش اخیر در حالی اتفاق می‌افتد که در نقاط دیگر نیز تبادل آتش میان دو طرف گزارش می‌شود.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام