تحرکات غیرمنتظره داعش در شمال شرقی حماه

سه شنبه ۱۸ مهر ۹۶ - ۱۳:۵۴
https://iswnews.com/?p=5060

پیرامون پیشروی داعش در مناطق ارتش سوریه و تحریر الشام در شرق حماه

دانلود کلیپ

دیروز در منتهی الیه شمال شرقی حماه مسلحین تحت بیعت داعش به مواضع تحریرالشام در این مناطق حمله کردند و تعدادی از روستاها را در منطقه ی نزدیک به روستای مهم رهجان از کنترل تحریرالشام خارج نمودند. این تحولات از آنجا به نظر عجیب می رسد که در نقشه ها و منابع خبری کمتر نشانی از دواعش و گروههای تحت بیعت آنها در ادلب، ریف جنوبی حلب و ریف شمال شرقی حماه می توان یافت.
ویدیوی ضمیمه شده مربوط به صحبتهای ابوسلیمان از مسئولان امنیتی داعش در مورد حضور حدود ۹۰۰ داعشی در ریف ادلب با اطلاع بقیه مسلحین از جمله هیئت تحریرالشام است. او در این ویدیو می گوید آنها حتی برای تامین آذوقه به مناطق تحت کنترل تحریرالشام با پرداخت مبالغی به امیر بزرگ تحریرالشام تردد و احتیاجات خود را تامین می کنند. بخشی از این نیروها مربوط به قسمتی از جندالاقصی هستند که از بدنه مسلحین جدا شده و با داعش بیعت کردند اما به دلیل بسته بودن مسیرها در ریف شمال شرقی حماه ماندند.

علاوه بر این در پستی که در ۲۹ شهریورماه با عکسهای اختصاصی فرستاده شده برای تحولات جهان اسلام از منطقه وادی العذیب در غرب شیخ هلال در صفحه منتشر شد، مشخص شد که حدود ۲۰۰ نفر از مسلحین تحت بیعت داعش همراه با خانواده هایشان در زمان پاکسازی ریف شرقی سلمیه از دواعش جدا شده و با تحویل اسلحه به ریف شمال شرقی حماه گریختند.
این نیروها عمدتا از مسلحین تیپ داوود و جند الاقصی بودند که مدتها در ریف شرقی سلمیه تحت فرمان داعش فعال بودند. به نظر می رسد هنوز صدها نفر از این مسلحین در کیسه ای کوچک در جنوب غربی شیخ هلال و منطقه وادی العذیب حضور داشته باشند. تعداد زیادی از این نیروها از بامداد امروز سعی داشتند خود را از مناطق کناری ایست بازرسی های ارتش به دواعش ادلب و شمال شرقی حماه برسانند که تعدادی از آنها موفق شدند و گروهی در کمین نیروهای ارتش سوریه گرفتار شدند و بیش از ۱۵ نفر تلفات دادند.
درگیریها هم اکنون در ریف شمال شرقی حماه بین گروههای وابسته به داعش و تحریرالشام همچنان ادامه دارد که خبرهای تکمیلی در پستهای آینده منتشر خواهند شد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ناشناس گفت:

    اگر گروه های افراطی تر مثل جندالاقصی و ترکستانی ها و چچنی ها و در کل خارجیهاشون به اینها بپیوندند ادلب برای ارتش سوریه عالی میشه!

تبلیغات در تحولات جهان اسلام