آخرین اخبار از جبهه درعا، ۷ مرداد ۱۴۰۰

پنجشنبه ۷ مرداد ۰۰ - ۲۰:۴۱
https://iswnews.com/?p=50912

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ درگیری‌ها میان ارتش و مسلحین در جنوب سوریه افزایش یافته و دو طرف بدون توجه به شروط مذاکرات قبلی، در حال تقویت مواضع خود در خطوط و مناطق درگیری هستند.

از صبح امروز درگیری شدیدی میان ارتش سوریه و مسلحین در تعدادی از شهرهای استان درعا آغاز شد. در جریان این درگیریها، مسلحین موفق به اشغال ایست‌های بازرسی ارتش سوریه در ام‌المیاذن، الطیبه، صیدا، کحیل، الحراک، ملیحه غربی در حومه شرقی درعا و یک ایست بازرسی ارتش سوریه در جاده مزیرب واقع در غرب درعا شدند و راه‌های منتهی به منطقه حوض یرموک در حومه غربی استان درعا را مسدود کردند. مسلحین در شهر زیزون هم به یکی از مقرهای لشکر چهارم ارتش سوریه یورش برده و درگیری شدیدی میان طرفین رخ داده است.

علاوه بر این، مسلحین بیش از ۱۵ نیروی ارتش سوریه را در حومه غربی و شرقی درعا اسیر و تعدادی اسلحه، مهمات و یک تانک متعلق به نیروهای سوری را به غنیمت گرفتند. همچنین مسلحین اعلام کردند که سه ایست بازرسی در شهر النعیمه، دو ایست بازرسی (السرایا و القطاعه) در شهر جاسم را تصرف کرده‌ و یک ایست بازرسی ارتش سوریه را در شهر علما به آتش کشیدند. یک خودروی حامل نظامیان ارتش سوریه نیز در جاده ارزع-شیخ مسکین مورد هدف قرار گرفت.

در حال حاضر درگیریهای زمینی و توپخانه ای بصورت پراکنده در منطقه در جریان است.

شب گذشته، مقر نیروهای امنیتی در شهر جاسم توسط مسلحین مورد هدف قرار گرفت. در خصوص حجم خسارات و تلفات احتمالی این حمله فعلا اطلاعاتی منتشر نشده است. پس از این حادثه، ارتش سوریه مواضع و ایست‌های بازرسی خود در شهر جاسم و حومه‌ی آن را تقویت کرد.

برخی اخبار تایید نشده از حاکی از برگزاری جلسه‌ای با حضور مقامات بلندپایه ارتش سوریه و یک هیئت امنیتی با حضور افسران روسی در شهر بصری الشام در شرق درعا است. انتظار می‌رود آخرین تحولات و وضعیت استان درعا در این جلسه بررسی شود.

گفته می‌شود تاکنون هشت نفر از نیروهای ارتش سوریه در درگیری با مسلحین در استان درعا به شهادت رسیده‌اند.
با توجه به حجم درگیری‌ها و وضعیت نابسامان امنیتی در استان درعا انتظار می‌رود که ارتش سوریه جهت کنترل اوضاع و جلوگیری از پیشروی و افزایش حملات مسلحین، عملیات گسترده ای را در مناطق درگیری و تحت تسلط مسلحین آغاز کند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام