آخرین اخبار از جبهه هرات، ۸ مرداد ۱۴۰۰

جمعه ۸ مرداد ۰۰ - ۱۲:۰۱
https://iswnews.com/?p=50948

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ درگیری طالبان و ارتش افغانستان در حومه‌ی شهر هرات به طور سنگین جریان دارد.

طبق آخرین اخبار از درگیری‌های ۴۸ ساعت گذشته، علیرغم حمله سنگین مسلحین طالبان به سمت جنوب غربی شهر هرات، ارتش تا این لحظه با حمایت هوایی جنگنده‌های ارتش و آمریکا، حمایت زمینی نیروهای تابع اسماعیل خان و بازماندگان ملاعبدالمنان نیازی موفق به حفظ مواضع خود در شهرستان‌های گذره، انجیل و کرخ شده است.

جنگنده‌های ارتش روز گذشته اقدام به بمباران شهرستان زنده جان و غوریان کردند که در پی آن تعداد نامشخصی از مسلحین طالبان کشته و زخمی شده‌اند. طی این حملات هوایی همچنین دروازه تاریخی ورودی شهر و ساختمان فرمانداری غوریان به شدت تخریب شده و مسلحین طالبان مقر و مواضع خود در شهر غوریان را به نقاط دیگری انتقال داده‌اند.
بازماندگان ملاعبدالمنان نیازی نیز در جبهه کرخ مستقر شده و اسماعیل خان روز گذشته شخصا به جبهه پل مالان در جنوب غرب هرات رفت و دست به سلاح شد.

در حال حاضر درگیری‌های سنگین در شرق کرخ و غرب گذره ادامه دارد و مسلحین تابع اسماعیل خان به شدت در برابر طالبان مقاومت می‌کنند. هدف حملات طالبان به سمت جاده جنوبی شهر هرات است که به فرودگاه ختم می‌شود. در صورت قطع این مسیر، خط تدارکاتی نیروهای دولتی و مسلحین تابع اسماعیل خان قطع می‌شود و دفاع از شهر هرات کار بسیار مشکلی خواهد شد.

توضیحات نقشه:
رنگ سفید = طالبان
رنگ قرمز = ارتش افغانستان
رنگ زرد = مناطق تحت درگیری

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام