موسی باباخانی کشته شد

یکشنبه 17 مرداد 1400 - 00:25
https://iswnews.com/?p=51448

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ “موسی باباخانی” از اعضای کمیته‌ مرکزی حزب دموکرات کردستان در یکی از هتل‌های شهر اربیل عراق توسط افراد ناشناس کشته شد.

بر اساس اطلاعات تایید نشده، “موسی باباخانی” در روز پنجشنبه (۱۴ مرداد) توسط دو فرد ناشناس ربوده و در شب جمعه کشته شده و جنازه‌ی او در بامداد روز شنبه (۱۶ مرداد) در هتل “گولی‌ سلیمانی” شهر اربیل پیدا شد. پلیس امنیتی اربیل با تایید خبر کشته شدن “باباخانی” اعلام کرد که آثار شنکجه‌ی زیادی بر روی بدن وی مشاهده می‌شود.
جنازه‌ی باباخانی برای انجام تحقیقات بیشتر بە پزشکی قانونی شهر اربیل منتقل شد.

موسی باباخانی ۳۹ ساله و اهل کرمانشاه بود که پس از جدا شدن از حزب دموکرات کردستان ایران (حدکا) به حزب دموکرات کردستان (حدک) پیوست و در آخرین کنگره‌ی این حزب بە عضویت کمیته‌ی مرکزی انتخاب شده بود.

با توجه به پیشینه‌ی فعالیت‌های ضد ایرانی باباخانی، احتمال می‌رود که این عملیات توسط نیروهای مقاومت اسلامی و گروه‌های تحت حمایت ایران انجام گرفته باشد. چراکه موسی باباخانی از جمله کسانی است که دست داشتن وی در خرابکاری‌های اخیر در ایران به ویژه انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز محرز شده است.
این خرابکاری‌ها همزمان با فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه ملت ایران صورت گرفت و اخبار آن به جهت افزایش دادن فشار روانی به مردم ایران و بزرگ‌نمایی قدرت و نفوذ نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، توسط رسانه‌های غربی و ضدایرانی پوشش گسترده‌ای داده شد.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. میثم یکشنبه, ۱۷ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۱:۴۷

  تبریک به تمام ایران دوستان

  پاسخ
 2. اصغر یکشنبه, ۱۷ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۵

  لعنت خدا و تمام دنیا به روح پلیدش، جهنم مبارک مرتیکه بی بته.

  پاسخ
 3. ایرانی یکشنبه, ۱۷ مرداد, ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۴

  ضد ایرانی یا ضد جمهوری اسلامی؟ این دو تا زمین تا آسمون با هم فرق دارن.پشت مردم قایم نشین

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.