آخرین اخبار از جبهه درعا، ۲۰ مرداد ۱۴۰۰

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۰۰ - ۱۳:۲۳
https://iswnews.com/?p=51695

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ درگیری‌های پراکنده و تبادل آتش توپخانه‌ای میان مسلحین و ارتش سوریه همچنان در نقاط مختلف استان درعا ادامه دارد و بر اثر درگیری‌ها تلفاتی به طرفین وارد شده است.

از روز چهارشنبه (۱۳ مرداد) حملات توپخانه‌ای و خمپاره‌ای ارتش سوریه به مسلحین در شرق مزیرب، درعا البلد، العجمی، زیزون در استان درعا مجددا آغاز شده است.

در ادامه درگیریها در جنوب استان درعا، مسلحین به یک خودروی حامل نظامیان ارتش سوریه در جاده ناحته-بصرالحریر حمله کردند و بر اثر این حمله تعدادی از نظامیان سوری شهید و مجروح شدند. پس از این اقدام، ارتش سوریه یک کاروان شامل پنج عراده تانک و یک BMP به منطقه ناحته و بصرالحریر ارسال کرد. تعدادی از این نیروها در ایست بازرسی ارتش سوریه در جاده ناحته-بصرالحریر و بخش دیگری از نیروها در جاده بصرالحریر-ازرع مستقر شدند.

همچنین مسلحین از صبح دوشنبه (۱۸ مردادماه) تا ساعات پایانی سه شنبه (۱۹ مردادماه) حملاتی علیه ایست‌ بازرسی ارتش سوریه در جاده مواصلاتی النعیمه-ام المیاذن، یک مقر امنیتی در شهر نوی و یک ایست بازرسی ارتش سوریه در شهر شیخ مسکین انجام دادند.

حملات ارتش سوریه در راستای افزایش فشار به مسلحین برای پذیرفتن شروط مطرح شده در مذاکرات اخیر با کمیته مرکزی درعا (وابسته به مسلحین) انجام می‌شود. پس از آخرین دور از مذاکرات در روز جمعه (۱۵ مردادماه) میان مسلحین و نظامیان روسی در درعا، حملات و تنش میان طرفین کاهش یافته است اما درگیری‌های پراکنده و محدود میان طرفین همچنان ادامه دارد.

طبق اطلاعات تحولات جهان اسلام، از ساعت ۲۲ شب گذشته (۱۹ مرداد) تا ساعت ۱۱ امروز (۲۰ مرداد) پرواز پهپادهای شناسایی ارتش سوریه بر فراز مناطق مختلف درعا و مخصوصا محله درعا البلد افزایش یافته است. احتمال می‌رود که در صورت ادامه این وضعیت، حملات توپخانه‌ای ارتش سوریه به این مناطق ادامه یابد.

بیشتر بخوانید:

آخرین اخبار از جبهه درعا، ۷ مرداد ۱۴۰۰

آخرین اخبار از جبهه درعا، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰

آخرین اخبار از جبهه درعا، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام