در همین راستا حیدر العبادی نخست وزیر عراق به نیروهای مسلح این کشور دستور داد تا حفظ جان افراد غیرنظامی را در کرکوک در اولویت خود قرار دهند

ساعاتی پیش عملیات کرکوک توسط نیروهای مشترک عراق آغاز شد.

طبق اخبار منتشر شده هدف از این عملیات بازپس گیری چاه های نفت و پایگاه نظامی K1 و فرودگاه کرکوک در شمال این شهر است.(دایره آبی).

در حالیکه خبرهایی مبنی بر بازپس گیری پایگاه نظامی k1 توسط برخی منابع منتشر می شوند، نیروهای پیشمرگه با انتشار ویدیویی از داخل یکی از ساختمان های این پایگاه این خبر رو تکذیب کردند.

تنها خبری که تا این لحظه از طرف ما تایید می شود رسیدن نیروهای واکنش سریع عراق به محله صناعه این شهر است(دایره سیاه).

درگیری در اطراف شهر بخصوص در تازه خورماتوو بین نیروهای مشترک و پیشمرگه با سلاح سنگین گزارش شده به طوریکه این دو گروه مواضع یکدیگر را با سلاح سنگین مورد هدف قرار دادند.

هیچ درگیری در داخل شهر کرکوک به غیر از محله صناعه تا این لحظه صحت ندارد.

در همین راستا حیدر العبادی نخست وزیر عراق به نیروهای مسلح این کشور دستور داد تا حفظ جان افراد غیرنظامی را در کرکوک در اولویت خود قرار دهند

تصاویری از نیروهای واکنش سریع در محله صناعه شهر کرکوک

منتظر خبرهای تکمیلی باشین…

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. سید شجاع الدین دوشنبه, ۲۴ مهر, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶

  بنظر نمی رسه اعلام استقلال کردستان عراق بدون هماهنگی پنهان با قدرتهای مداخله گر در عراق صورت گرفته باشد هرچند در ظاهر قضیه دولتهای موثرهمه پرسی منجر به اعلام استقلال را محکوم کرده اند .مع الوصف میباید نیروهای مشترک عراقی میباید درگیریهایرا بنحوی مدیریت کنند که در صورت موفقیت منجر به تقویت نفرت در مردم کف جامعه نگردیده ونطفه داعشی دیگر از نوع قومیتی بارور نگردد.

  پاسخ
 2. ایرستان دوشنبه, ۲۴ مهر, ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴

  مژده پیروزی!

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.