حمله هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه

یکشنبه 31 مرداد 1400 - 09:26
https://iswnews.com/?p=52693

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ شب گذشته هواگردهای اسرائیلی پایگاه “عرین” متعلق به کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس در اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه را هدف قرار دادند.

جنگنده‌های اسرائیلی سه موشک به سمت پایگاه “عرین” شلیک کردند که باعث وقوع آتش سوزی در این پایگاه شد. همچنین دو نقطه دیگر در غرب و جنوب غرب غزه هدف قرار گرفتند. تا این لحظه، حملات صهیونیست‌ها تلفات جانی نداشته است.

پایگاه نظامی “بدر” متعلق به کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز در جنوب نوار غزه توسط جنگنده‌های اسرائیلی هدف سه موشک قرار گرفت.

پس از افزایش تنشها فرماندهان ارشد ارتش رژیم صهیونیستی تصمیم گرفتند که نیروهای کمکی به مناطق مرزی با غزه اعزام کنند و دستور دادند تا تلاش‌های لازم جهت استقرار و افزایش سامانه‌های پدافندی گنبد آهنین در مناطق جنوبی فلسطین اشغالی صورت گیرد.

از سوی دیگر مصر و سازمان ملل متحد برای جلوگیری از تشدید تنش‌ها میان رژیم اسرائیل و فلسطین در حال تماس و گفتگو با طرفین هستند.

بر اساس اطلاعات تحولات جهان اسلام، حملات هواگردهای اسرائیلی به نوار غزه پس از پرواز پهپادهای جاسوسی این رژیم و انجام عملیات شناسایی بر فراز مناطق مختلف غزه صورت گرفته است. لیست پرواز پهپادهای جاسوسی اسرائیلی در ساعات اخیر به شرح ذیل است:
۱- ساعت ۲۲:۰۹ – پرواز یک فروند پهپاد هرمس ۴۵۰ بر فراز مناطق شمالی نوار غزه.
۲- ساعت ۲۲:۵۸ – پرواز یک فروند پهپاد هرمس ۴۵۰ بر فراز مناطق شمال غربی خان یونس.
۳- ساعت ۲۳:۴۹ – ادامه پرواز پهپادهای جاسوسی بر فراز مناطق شمالی نوار غزه.
۴- ساعت ۰۰:۰۳ – پرواز یک فروند پهپاد جاسوسی بر فراز شهر غزه.
۵- ساعت ۰۰:۱۰ – پرواز یک فروند پهپاد جاسوسی در ارتفاع پایین بر فراز مناطق مختلف نوار غزه.
۶- ساعت ۰۰:۲۷ – ادامه پرواز پهپاد جاسوسی بر فراز شهر غزه.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در پاسخ به مجروحیت یکی از نیروهای نظامی این رژیم در مرز غزه، جنگنده‌های اسرائیلی چهار مکان متعلق به مقاومت فلسطین در نوار غزه را هدف قرار دادند.

بیشتر بخوانید: هدف قرار گرفتن یک نظامی اسرائیلی در مرز غزه

ویدیو: لحظه حمله هواگردهای اسرائیلی به پایگاه “عرین” متعلق به کتائب القسام شاخه نظامی جنبش حماس در اردوگاه النصیرات واقع در مرکز نوار غزه.
ویدیو: لحظه شلیک ضدهوایی مقاومت فلسطین به سمت هواگردهای اسرائیلی.
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. سیدعلی یکشنبه, ۳۱ مرداد, ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۶

    سلام و خداقوت، آیا راهی برای مقابله با پهپاد ها نیست؟ چون فکر نکنم یک سامانه ی الکترواپتیکال و چند تا موشک زمین به هوای کوتاه برد بزرگتر از سامانه های راکتی زمین به زمینی باشه که در حال حاضر توسط مقاومت در حال استفاده است! بازهم تشکر به خاطر سایت خوبتون.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.