اخبار
کنترل دولت مرکزی عراق بر کرکوک کامل شد.
اخبار, عراق, غرب آسیا, نقشه ۲۴ مهر ۱۳۹۶

در ادامه تثبیت حضور نیروهای مشترک عراقی در شهر کرکوک و با خروج نیروهای وابسته به احزاب کرد، کرکوک به کنترل کامل دولت عراق در آمد. همانطور که در خبرهای پیشین اشاره شد، مقامات اعلام کرده اند که از روزهای آتی فعالیت های روزمره در شهر آغاز خواهد شد و از کسانی که از بیم […]

در ادامه تثبیت حضور نیروهای مشترک عراقی در شهر کرکوک و با خروج نیروهای وابسته به احزاب کرد، کرکوک به کنترل کامل دولت عراق در آمد.

همانطور که در خبرهای پیشین اشاره شد، مقامات اعلام کرده اند که از روزهای آتی فعالیت های روزمره در شهر آغاز خواهد شد و از کسانی که از بیم درگیری از منطقه خارج شده اند از امنیت شهر اطمینان داده شد.

هرچند چاه های نفتی در مناطق درگیری قرار دارند، اما گزارشی از خسارت احتمالی به این تاسیسات مخابره نشده است. همچنین پالایشگاه نفت شمال بدون درگیری به کنترل درآمد و به زودی به مدار باز خواهد گشت. ویرانی پالایشگاه بیجی در جنگ با داعش ضربه ای سنگین به تولیدات فرآورده های نفتی عراق وارد کرد که الحمدالله این سناریو برای تاسیسات نفتی کرکوک تکرار نشد.

پاکسازی شهر از عناصر احتمالی گروه های مختلف حزبی و تروریستی ادامه دارد.

نقشه آنلاین:
https://www.google.com/maps/d/viewer?hl=en&hl=en&mid=1M-_ymjR9xwOK7KMikOcUFSAE1ac&ll=35.43107426624358%2C44.306479318164065&z=11

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "کنترل دولت مرکزی عراق بر کرکوک کامل شد."

ناشناس :

الحمدالله
حزب میهنی زودتر عقب نشینی رو شروع کرد تا حزب بارزانی و مردم کرد رو نجات بده.
وقتش تا این حزب رو بیشتردریابیم.

۲
۱
سید سجاد :

دیدین که دوباره پس گرفتن

۳