فرود موشک‌های پدافندی ارتش سوریه در اسرائیل!

جمعه ۱۲ شهریور ۰۰ - ۱۹:۳۷
https://iswnews.com/?p=53341

در دوم اردیبهشت‌ماه، صدای انفجار در نزدیکی نیروگاه اتمی دیمونا در فلسطین اشغالی باعث وحشت ساکنان مناطق اطراف این نیروگاه شد و به همین علت آژیرهای خطر در منطقه نقب به صدا در آمد.

صهیونیست‌های ساکن مناطق اطراف نیروگاه دیمونا که از علت ماجرا بی‌خبر بودند، احتمال می‌دادند که این انفجار به دلیل حملات راکتی مقاومت فلسطین است اما دقایقی بعد مشخص شد که هیچ راکتی از غزه به سمت مناطق اشغالی شلیک نشده است.
سردرگمی صهیونیست‌ها باعث شد تا رسانه‌ها و کاربران اسرائیلی به گمانه‌زنی‌ در خصوص این حادثه بپردازند و مدتی بعد مشخص شد که علت انفجار سقوط یک فروند موشک زمین به هوای پدافند هوایی سوریه است که به نزدیکی روستای “ابو قرینات” در چند کیلومتری نیروگاه اتمی دیمونا اصابت کرده است.

اما موضوع مهم و قابل توجه این است که موشک‌های سوری چگونه از حلقه پدافندی اسرائیل عبور کرده و در نزدیکی یکی از حساس‌ترین مکان‌های رژیم صهیونیستی فرود آمدند؟

پدافند اسرائیل بارها و بارها نشان داده است که آن طور که مقامات این رژیم ادعا می‌کنند قابل اطمینان نبوده و در امتحانات متعددی مانند حملات راکتی مقاومت فلسطین، عملیات پهپاد شناسایی حزب‌الله لبنان در عملیات ایوب، فرود موشک‌های پدافندی سوری در فلسطین اشغالی و… مردود شده و به راحتی آسیب پذیر است. علاوه بر این مشکلات، برخی سامانه‌های پدافندی اسرائیل مانند “فلاخن داوود” در برابر حملات سایبری نیز آسیب پذیر بوده و هستند.

موشک‌های پدافندی سوریه با عبور از حلقه دفاعی سامانه های اسرائیلی و با طی کردن مسافتی حدود ۲۰۰ کیلومتر بدون هیچ مانعی به نقاطی در سرزمین‌های اشغالی اصابت می‌کنند یا حتی به پایتخت این رژیم می رسند. آخرین مورد آن پس از حمله بامدادی امروز صهیونیست‌ها به سوریه رخ داد و یک فروند موشک زمین به هوای پدافند سوریه به تل آویو رسید و در آسمان تل‌آویو سرنگون شد.

همین موضوعات باعث شده است تا رژیم اسرائیل تصمیم به تقویت و استقرار بیشتر سامانه‌های پدافندی در نقاط حساس و استراتژیک خود بگیرد و به دلیل ترس از حملات راکتی و پهپادی مقاومت، سامانه‌های پدافند هوایی در اطراف نیروگاه اتمی دیمونا و بندر ایلات را تقویت کند.

ضعف عملکرد سامانه‌های پدافندی ساخت آمریکا در عربستان و دیگر کشورهای منطقه تاکنون به خوبی آشکار شده است و رژیم اسرائیل حتی با کمک آمریکا هم نمی‌تواند امنیت خود را طبق ادعاهای مقامات این رژیم تامین کند!
با این حال آنچه که مشخص می‌باشد این است که سامانه‌های پدافندی ساخت اسرائیل و یا محصول مشترک آمریکا-اسرائیل بسیار آسیب پذیرتر از آن چیزی هستند که مقامات صهیونیست و غربی در مورد آن ادعا می‌کنند.

بیشتر بخوانید: فوری: حمله موشکی اسرائیل به سوریه + ویدیو

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام