نمایی از بازی رسانه ای حزب دموکرات کردستان در ایجاد تنش بین کردها، حشدالشعبی و سپاه پاسداران ایران

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
دوشنبه 24 مهر 96 - 23:11
https://iswnews.com/?p=5339

در روزهای اخیر رسانه های وابسته به حزب دموکرات در تبلیغات گسترده و دروغین ادعا کردند سپاه پاسداران ایران و شخص سردار سلیمانی نقش اصلی را در تحریک دولت عراق و حشد الشعبی به حمله به کرکوک دارند. در حالیکه دیدارهای فشرده و رایزنی های مستمر سردار سلیمانی و دیگر نمایندگان ایران با مسئولین اقلیم […]

در روزهای اخیر رسانه های وابسته به حزب دموکرات در تبلیغات گسترده و دروغین ادعا کردند سپاه پاسداران ایران و شخص سردار سلیمانی نقش اصلی را در تحریک دولت عراق و حشد الشعبی به حمله به کرکوک دارند. در حالیکه دیدارهای فشرده و رایزنی های مستمر سردار سلیمانی و دیگر نمایندگان ایران با مسئولین اقلیم کردستان از همه جناح ها نشان دهنده این موضوع بود که سیاست و هدف ایران و سپاه پاسداران عدم درگیری و خونریزی بین طرفین بوده است.

نگرانی هایی وجود داشت که با بحرانی تر شدن اوضاع و تشدید درگیریها جان مردم غیرنظامی کرکوک به خطر بیفتد اما با تدبیر و عملکرد منطقی و عقلانی دولت، ارتش و حشدالشعبی عراق و البته وجهای کرد از جمله مسئولین اتحادیه میهنی خوشبختانه این اتفاق نیفتاد. ایجاد خونریزی و کشتار مردم کرد عراق می توانست گزینه مطلوبی برای کسب مشروعیت بارزانی و وجهه بخشیدن به همه پرسی و تجزیه غیرقانونی عراق باشد.
رسانه های وابسته به حزب دموکرات تعمدا با مطرح کردن سپاه و حشد الشعبی به عنوان محور عملیات کرکوک سعی در دو قطبی و فرقه ای کردن مناقشه و حساب ویژه ای روی جلب حمایت غرب باز کرده بودند که بازخورد واکنش دولتهای غربی به اتفاقات امروز نشان می دهد به این هدف خود نرسیدند.
نمونه این تلاش ها توییت هیمن عبدالله خبرنگار معروف شبکه روداو بود که با مرجع دادن به رسانه های ناشناس ایرانی، عکسی قدیمی از حضور سردار سلیمانی در عملیات علیه داعش در عراق را به حضور ایشان در اطراف کرکوک برای فرماندهی حشد حمله نظامی به اقلیم نسبت داده بود. (تصویر)

به علاوه فیلمهای ناشیانه و جعلی که با عنوان تیرانداری نیروهای حشدالشعبی به مردم کرکوک و عناوین مشابه در فضای مجازی تولید و منتشر می شد و جز بی اعتباری مضاعف برای این رسانه ها رهاوردی نداشت.

از این رو با تدبیر دولت عراق برای بی اثر کردن این تبلیغات، اولین نیروهای عمل کننده از نیمه شب گذشته در کرکوک، نیروهای واکنش سریع و یگان ویژه مبارزه با تروریسم به فرماندهی عبدالغنی الاسدی بودند و نیروهای حشدالشعبی از ظهر امروز با اطمینان از عدم درگیری وارد کرکوک شدند.

در میان نظامیان رده اول عراق،عثمان الغانمی رئیس ستاد عالی (ارکان مشترک) ارتش عراق بیشترین تاکید را بر عملیات در کرکوک داشت و به مقامات اقلیم کردستان هشدار می‌داد.
اما امروز با بازگشت کنترل کرکوک با کمترین خونریزی و با همکاری نیروهای پیشمرگه اتحادیه میهنی با دولت عراق، پوچ بودن تبلیغات و ادعاهای روزهای اخیر این رسانه ها مشخص شد و مشخص شد نه تنها رویارویی ایران و سپاه پاسداران با مردم کرد اقلیم و خارج از اقلیم صحت ندارد بلکه صف بندیها در سمت بارزانی هم اینقدر سست بوده که امروز به جای سرزنش و دیونمایی از سپاه همین رسانه ها مشغول اتهام زنی و خائن خواندن همرزمان کرد خود هستند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام