تشکیل گروه جدید توسط مسلحین در سوریه، “جبهه آزادی‌بخش سوریه”

پنجشنبه 18 شهریور 00 - 23:55
https://iswnews.com/?p=53591

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ در ۱۸ شهریور، پنج گروه مسلح در شمال سوریه که تحت نام ارتش به اصطلاح ملی سوریه در این کشور فعالیت می‌کنند، با ادغام در یکدیگر از تشکیل یک گروه جدید تحت عنوان جبهه آزادی‌بخش سوریه خبر دادند.

جبهه آزادی‌بخش سوریه (Syrian Liberation Front) از گروه‌های مسلح “فرقه المعتصم”، “لواء صقور الشمال”، “فرقه السلطان سلیمان شاه”، “فرقه الحمزه” و “الفرقه ۲۰” تشکیل شده است. این گروه‌ها پیشتر در قالب اتاق عملیات مشترک “عزم” با یکدیگر فعالیت میکردند و پس از تشکیل گروه جدید از این اتاق جدا شدند.

تعداد اعضای گروه مسلح “الجبهه السوریه للتحریر” ۲۰ هزار نفر تخمین زده می‌شود و فرماندهی آن بر عهده “معتصم عباس” فرمانده “فرقه المعتصم” با جانشینی و معاونت “سیف بولاد” فرمانده “فرقه الحمزه” خواهد بود. محدوده سرزمینی فعالیت این گروه نیز استان‌های رقه، حلب و حسکه اعلام شده است.

یکی از فرماندهان این گروه اظهار داشت: “هدف از این اقدام، ایجاد یکپارچگی کامل، پایان دادن به اختلافات جناحی و یکپارچه سازی دفاتر نظامی، امنیتی، سیاسی، مالی و رسانه‌ای است. این تشکیلات با هیچکدام از گروه‌های مسلح مخالف دولت سوریه دشمنی نخواهد داشت.”

این اقدام پس از برگزاری سلسله جلساتی با حضور فرماندهان گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه طی هفته‌های اخیر صورت گرفته است. به نظر می‌رسد با تشکیل این گروه، درگیری‌های میان گروهی مسلحین نیز به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت و گروه‌های مسلح تحت امر یک فرماندهی واحد به فعالیت خواهند پرداخت. همچنین ترکیه نیز از این اقدام مسلحین استقبال کرده است.

جبهه آزادی‌بخش سوریه (Syrian Liberation Front)
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام