بیانیه نیروهای مسلح یمن در خصوص عملیات اخیر در استان‌های شبوه و مارب

یکشنبه 25 مهر 0 - 19:52
https://iswnews.com/?p=55194

به گزارش پايگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ انصارالله و کمیته های مردمی یمن طی عملیات ربیع النصر در جنوب استان مارب و غرب استان شبوه مساحتی نزدیک به ۳۲۰۰ کیلومتر مربع را در بازه زمانی ۳۰ شهریور تا ۲۵ مهر از اشغال نیروهای ائتلاف سعودی آزاد کردند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات اخیر انصارالله در استان‌های شبوه و مارب تحت عنوان “ربیع النصر” (بهار پیروزی) را تشریح کرد.

سرتیپ سریع در بیانیه عملیات ربیع النصر (بهار پیروزی) گفت:
«روند عملیات ربیع النصر شامل موارد زیر است:
آزادسازی مدیریت‌های عسیلان، بیحان و عین در استان شبوه.
آزادسازی مدیریت‌های العبدیه، حریب و بخش هایی از مدیریت‌های الجوبه و جبل مراد در استان مارب.
مساحت کل مناطق آزاد شده در عملیات ۳۲۰۰ کیلومتر مربع است.

همچنین صدها مزدور از جمله عناصر القاعده و داعش کشته، زخمی و اسیر شده‌اند و مقادیر زیادی از تسلیحات دشمن توقیف شده است.

نیروهای مسلح از نقش قبایل محترم مارب و شبوه و همچنین موضع مسئولانه مردم دو استان در قبال سرزمین مادری خود در برابر متجاوزین و اشغالگران استقبال می کنند.
نیروهای مسلح تأکید می‌کنند که تا زمانی که تجاوز متوقف نشود، محاصره برداشته نشود و آزادی و استقلال مردم ما به دست نیاید، به وظیفه جهادی خود ادامه خواهند داد.»

انصارالله پیش از عملیات ربیع النصر، عملیات النصر المبین را در سه مرحله‌ در استان‌های مارب و البیضاء اجرا کرده بود. انصارالله در مرحله اول عملیات النصر المبین که در تاریخ ۱۰ تیرماه سال جاری آغاز شد، موفق به آزادسازی بخش اعظم مدیریت‌های الزاهر و الصومعه در استان البیضاء شد. در مرحله دوم این عملیات که در تاریخ ۲۹ تیرماه آغاز و طی چند روز اجرا شد، مدیریت‌های ناطع و نعمان در شمال استان البیضاء از سیطره ائتلاف سعودی آزاد شد. در مرحله سوم نيز مدیریت‌های ماهلیه و رحبه در جنوب استان مارب از سیطره ائتلاف سعودی آزاد شد.
بنابراین عملیات النصر المبین را می‌توان پیش زمینه‌ی اجرای عملیات ربیع النصر دانست که نشانگر حرکت سلسله‌دار انصارالله به سمت مارب است.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
نقشه منتشر شده توسط نیروهای مسلح یمن

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح در نشست خبری تکمیلی در تاریخ دوم آبان ۱۴۰۰ درباره جزئیات عملیات ربیع النصر گفت:

«نیروی پهپادی در بیش از ۲۷۸ عملیات از جمله ۱۶۱ عملیات در سرزمین های اشغالی یمن و ۱۱۷ عملیات در عمق عربستان شرکت داشته‌اند.
نیروی موشکی ۱۳۰ عملیات شامل ۹۵ عملیات در سرزمین‌های اشغالی یمن و ۳۵ عملیات در عمق عربستان انجام داده است.
نیروهای پدافند هوایی موفق به انهدام ۴ فروند پهپاد اطلاعاتی (پهپاد CH4، وینگ لونگ و دو فروند هواپیمای اسکن ایگل) شده‌اند. تعداد عملیات‌های مقابله با جنگنده‌های دشمن بالغ بر ۲۹۶ عملیات بوده است.

نیروهای ما در عملیات ربیع النصر، علیرغم تشدید حملات هوایی دشمنان سعودی-آمریکایی که بالغ بر ۷۰۵ حمله بود، به اجرای عملیات ادامه دادند.

عملیات ربیع النصر منجر به کشته، زخمی و اسارت ۱۸۴۰ نفر از دشمنان شد که شامل: ۵۵۰ نفر کشته، ۱۲۰۰ نفر مجروح و ۹۰ نفر اسیر می‌باشد.
در میان کشته شدگان، سرکردگان داعش و القاعده حضور داشتند که با حمایت ائتلاف دشمنان العبدیه را تبدیل به عنوان لانه خود کرده بودند.

در عملیات ربیع النصر حدود ۱۶۰ دستگاه خودرو، زرهی و نفربر منهدم و آسیب دیدند و همچنین ۱۸۰ قبضه سلاح منهدم شد. همچنین دهها خودرو و زرهی متعلق به دشمن توقیف شد. همچنین نیروهای ما موفق به انهدام ۵ انبار تسلیحاتی شدند.»

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام