انتقال فرماندهان داعش از حسکه به دیرالزور توسط آمریکا

پنج‌شنبه 13 آبان 0 - 15:24
https://iswnews.com/?p=56975

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ هواگردهای آمریکایی تعدادی از فرماندهان سابق داعش را از شهر راس العین به شهر الشدادی منتقل کردند.

در بامداد روز چهارشنبه، بالگردهای آمریکایی عملیاتی را جهت خروج چهار نفر از محله “حورانا” در شهر راس العین انجام دادند. نکته جالب توجه آن است که این عملیات، بدون دخالت نیروهای ترکیه و مسلحین تحت حمایت آنکارا در مجاور مرز ترکیه صورت گرفته و گفته می‌شود که این افراد از فرماندهان سابق داعش و نیروهای مزدور آمریکا بوده‌اند.
پس از خروج بالگردهای آمریکایی از منطقه، مسلحین “احرار الشرقیه” با هماهنگی نظامیان ترکیه وارد منازل فرماندهان سابق داعش شده تا بررسی‌های بیشتر را انجام دهند و در همین راستا، سه نفر را به اتهام ارتباط با داعش بازداشت کردند.

همچنین پیشتر در عملیاتی مشابه، بالگردهای آمریکایی دو تن دیگر را از منطقه “علوک” واقع در حومه‌ی شهر راس العین به پایگاه غیرقانونی آمریکا در الشدادی منتقل کردند.

این عملیات ها نشان می‌دهد که بین آمریکا و ترکیه در خصوص نجات سرکرده‌های داعش هماهنگی‌های تنگاتنگی وجود دارد. انتقال سرکرده‌های سابق داعش توسط آمریکایی‌ها در حالی صورت می‌گیرد که تنش‌ها در شمال سوریه به دلیل احتمال آغاز عملیات نظامی از سوی نظامیان آنکارا و مسلحین تحت حمایت ترکیه افزایش یافته است.

لازم به ذکر است شهر راس العین از سال ۱۳۹۸ در جریان عملیات موسوم به چشمه صلح ترکیه در شمال شرق سوریه به اشغال نیروهای ترکیه در آمده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام