تنش در حسکه؛ دور جدید درگیری‌ها میان NDF و YPG در راه است؟

چهارشنبه 26 آبان 0 - 13:20
https://iswnews.com/?p=57495

به گزارش پايگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ بر اثر تیراندازی نیروهای دفاع وطنی سوریه به سوی یکی از عوامل آسایش در شهر حسکه یک نفر مجروح شد.

بعد از ظهر روز سه شنبه (۲۵ آبان) نیروهای دفاع وطنی سوریه (NDF) به سوی عوامل آسایش ( نیروهای امنیت داخلی YPG) تیراندازی کردند که در این درگیری یکی از عوامل آسایش از ناحیه دست مجروح شد.
پس از این حادثه نیروهای آسایش ایست‌های بازرسی امنیتی خود را در شهر قامشلی به ویژه اطراف مقرهای نیروهای دفاع وطنی افزایش دادند.
بر اساس اطلاعات منابع محلی، به اعضای آسایش گفته شده است که از مناطق تحت کنترل نیروهای دفاع وطنی سوریه عبور نکنند.

این اولین بار نیست که تنش میان نیروهای دفاع وطنی سوریه و اعضای آسایش در حسکه رخ می‌دهد. در حادثه‌ای مشابه در تاریخ ۱۰ تیر ماه، دستگیری یکی از نیروهای دفاع وطنی سوریه توسط عوامل امنیت داخلی YPG (آسایش) منجر به بزور تنش میان طرفین در شهر حسکه شد و نیروهای دفاع وطنی سوریه نیز در تلافی این موضوع چندین نفر از اهالی کرد شهر حسکه را بازداشت کردند. این موضوع با وساطت طرف‌های مختلف پایان یافت.

در ۳۱ فرودین ماه سال جاری نیز درگیری‌هایی در شهر قامشلی میان نیروهای آسایش و دفاع وطنی سوریه، به دلیل کشته شدن یکی از فرماندهان نیروهای آسایش به اسم خالد حاجی در تبادل آتش میان عوامل آسایش و نیروهای دفاع وطنی در یک ایست بازرسی آغاز شد. پس از این حادثه نیروهای آسایش به محله الطی یورش برده و قسمت هایی از این محله را به کنترل خود درآوردند.
سرانجام در ۶ اردیبهشت ماه، توافق نهایی با وساطت پلیس نظامی روسیه و نیروهای دموکراتیک سوریه بین نیروهای دفاع وطنی (NDF) و نیروهای آسایش (نیروهای امنیت داخلی YPG) در شهر قامشلی صورت گرفت که بر اساس آن نیروهای دفاع وطنی از محله الطی عقب نشینی کردند اما مدرسه عباس علوی بعنوان مرکز امنیتی ارتش سوریه و بخش های کوچکی از جنوب محله الطی در اختیار نیروهای دفاع وطنی باقی ماند.

بیشتر بخوانید:
افزایش تنش‌ها میان SDF و دفاع وطنی سوریه؛ این‌بار در شهر حسکه
جزئیات درگیری YPG و نیروهای دفاع وطنی سوریه در قامشلی
پایان تنش ها در قامشلی؟

نقشه آنلاین قامشلی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام