تعیین وضعیت بیش از چهار هزار نفر در شهر المیادین استان دیرالزور

سه شنبه 9 آذر 00 - 14:50
https://iswnews.com/?p=58122

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ فعالیت کمیته‌های مربوط به طرح مصالحه وطنی جهت پیوستن مسلحین تحت تعقیب و سربازان فراری در شهر المیادین در حومه جنوب شرقی دیرالزور برای ششمین روز متوالی ادامه دارد.

در ادامه اجرای طرح مصالحه وطنی در استان دیرالزور سوریه، حدود چهار هزار نفر از سربازان فراری و مسلحین تحت تعقیب از روز پنجشنبه‌ هفته‌ی گذشته تا امروز به این طرح پیوستند. همچنین برخی از بزرگان قبایل در این منطقه با هماهنگی مقامات امنیتی زمینه ورود افرادی که مایل به تعیین وضعیت خود هستند را فراهم کرده‌اند.
اعضای کمیته‌های مربوط به طرح مصالحه وطنی فردا به شهر البوکمال واقع در جنوب شرقی دیرالزور اعزام شده و روند ثبت نام از سربازان فراری، افراد مشمول به خدمت و مسلحینی که جنایتی مرتکب نشده‌اند را آغاز خواهند کرد. پس از اتمام کار این کمیته، افراد تعیین وضعیت شده به مناطق شمالی دیرالزور منتقل شوند.

روند حل و فصل اوضاع افراد تحت تعقیب در استان دیرالزور به مدت ده روز به طول انجامید و طی آن وضعیت بیش از ۶۰۰۰ نفر مشخص شد.

شایان ذکر است، پیش از اجرای طرح مصالحه وطنی در استان دیرالزور، مناطق مختلف استان درعا نیز شاهد اجرای طرح مصالحه وطنی و توافق میان ارتش سوریه و مسلحین با میانجیگری روس‌ها بوده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام