نامه بارزانی و اتفاقات رخ داده در پارلمان اقلیم بعد از خوانده شدن این نامه

یکشنبه ۷ آبان ۹۶ - ۲۲:۴۳
https://iswnews.com/?p=5856

  ?بعد از اینکه دیروز (شنبه) بارزانی اقدام به ارسال نامه ای به پارلمان اقلیم کردستان عراق کرد، این پارلمان که در این روزها به دلیل مشکلات داخلی به سختی جلسه برگزار می کند جلسه شنبه خود به دلیل رسیدگی به نامه بارزانی به امروز تاجیل کرد. امروز این نامه خوانده شد. ?بارزانی که بعد […]

 

?بعد از اینکه دیروز (شنبه) بارزانی اقدام به ارسال نامه ای به پارلمان اقلیم کردستان عراق کرد، این پارلمان که در این روزها به دلیل مشکلات داخلی به سختی جلسه برگزار می کند جلسه شنبه خود به دلیل رسیدگی به نامه بارزانی به امروز تاجیل کرد.
امروز این نامه خوانده شد.
?بارزانی که بعد از چند دوره تمدید مهلت ریاستش توسط بعضی از احزاب در ١/١١/٢٠١٧ به اتمام می رسد، در این نامه آورده بود که از ادامه این ریاست بعد از این تاریخ خودداری میکند و درخواست کرده بود از تمدید آن خودداری کنند.

?پارلمان اقلیم که در روزهای گذشته انتخابات در این اقلیم را به دلایلی به مدت ٨ ماه به تعویق انداخته بود،امروز برای پر کردن فراغ ریاست در این مدت،صلاحیات این ریاست را بر پارلمان و چند دستگاه اجرایی دیگر تقسیم کرد که با مخالف احزاب معارض روبرو شد و جلسه بالاجبار یک ساعت تعطیل شد.

?رابو معروف یکی از اعضاء مخالف بارزانی در سخنان تند به وی در کنفرانس خبری که به صورت زنده از تلویزیون پخش میشد، تعدادی از طرفدار بارزانی را به جلوی ساختمان پارلمان کشاند.

?این افراد در حالیکه امنیت ساختمان پارلمان در اختیار نیروهای امنیتی وابسته به بارزانی میباشد به منظور حمله به رابو معروف و چند شبکه به حیاط این ساختمان وارد شدند و به تعدادی از شبکه ها از جمله “ان آر تی” و “کی ان ان” حمله کردند که موجب زخمی شدند تعدادی از این خبرنگارها شدند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام