واکنش قاطع ملت عراق در برابر تصمیم آمریکایی دولت الکاظمی + تصاویر

شنبه 4 دی 00 - 11:41
https://iswnews.com/?p=59658

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ مردم عراق در حمایت از دیوارنگاره شهید ابومهدی المهندس در میدان الفردوس بغداد تجمع کردند.

شامگاه جمعه، شمار زیادی از جوانان معترض عراقی در میدان الفردوس بغداد دست به تجمع زده و اجازه ندادند تا نیروهای امنیتی وابسته به مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق تصویر شهید ابومهدی المهندس را از این میدان جمع‌آوری کنند. گفته می‌شود که این تصمیم به دستور سفارت آمریکا و با موافقت دولت الکاظمی به مرحله اجرا در آمد.

با حضور صدها تن از مردم عراق در میدان الفردوس بغداد، تلاش عناصر امنیتی وابسته به دولت الکاظمی جهت برچیدن دیوارنگاره میدان الفردوس ناکام ماند. در این تجمع، جوانان عراقی با شعارهای “کلا کلا آمریکا” و “لبیک یا ابومهدی” اعتراض خود در برابر تصمیم مقامات دولتی جهت تغییر دیوارنگاره میدان الفردوس را اعلام کردند.
در دیوارنگاره این میدان، جمله‌ی ماندگار شهید ابومهدی المهندس خطاب به نیروهای اشغالگر آمریکایی نوشته شده است: از امروز دیگر در امنیت نخواهند بود. بخدا قسم، چیزی از آنها باقی نمی‌گذاریم.

همچنین تعدادی از نیروهای مقاومت در حمایت از مردم و جلوگیری از بروز هرگونه تنش و ناامنی در حوالی میدان الفردوس حضور داشتند تا از جمعیت معترض در برابر هرگونه تهدید محافظت کنند.

شایان ذکر است چند روز قبل نیز نیروهای امنیتی انگلیسی مستقر در بغداد، با همراهی نیروهای تحت امر الکاظمی مانع از‌ تکمیل دیوار شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس در بغداد شده بودند.

جمله‌ی ماندگار شهید ابومهدd المهندس خطاب به نیروهای اشغالگر آمریکایی: از امروز دیگر در امنیت نخواهند بود. بخدا قسم، چیزی از آنها باقی نمی‌گذاریم.
به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. وافن اس اس گفت:

  الله اکبر، خامنه ای رهبر

  این جمله رو باید قاب گرفت و به دیوار چسبوند!

  از امروز دیگر در امنیت نخواهند بود. بخدا قسم، چیزی از آنها باقی نمی‌گذاریم.

 2. .. گفت:

  بعضی کارها جالبه،مثل همین تصویر اقای مهندس در عراق! یا همین کاری که نزدیک فرودگاه کردن! خیلی شجاعت دارن،که در عراق که کاملا تحت اشغال امریکا غرب،از این کارا میکن! این بی شرف و بی همه چیز غربی ها،انتخابات مجلس تا نخست وزیر و همه چیز رو خودشون تایین میکن.. مقامات رو خودشون تایین میکن. امیدوارم گروهی عراقی،همانطور که گفتن،سال ۲۰۲۲ همشون رو بریزن بیرون،وگرنه محال مشکلات تمام بشه… امریکا و غرب تا ابد در عراق خواهند ماند،همانطور که در ژاپن المان و .. ماندن.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام