آخرین وضعیت القائم و البوکمال؛ آزادسازی ناحیه الرمانه توسط نیروهای عراقی

یکشنبه 21 آبان 96 - 17:14
https://iswnews.com/?p=6276

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای عراقی موفق شدند ناحیه الرمانه واقع در شمال منطقه القائم و رود فرات از آزاد کنند.

با پیشرویهای صورت گرفته مناطقی مانند الرمانه، الباغوز، الربط، البو حردان، العش، ختيلة و دغيمة در شمال رود فرات آزاد شدند.

پیشرویهایی نیز در محور غرب “راوه” صورت گرفته است و تا این لحظه منطقه مسکونی الخور توسط نیروهای عراقی آزاد شده است.

همچنین گفته میشود برخی از پست های مرزی در مرز القائم و بوکمال به تیپ 17 حشد الشعبی واگذار شده است و یگان مهندسی حشد الشعبی با ایجاد پایگاه و خاکریزهای موقت در مرز دو کشور موظف به تامین امنیت بیشتر مرزها و مانع از ورود دواعش به خاک عراق شده اند .

 

در محور البوکمال در دو روز اخیر شاهد خبرهای متناقض از طرفین درگیری مبنی بر سیطره و یا عدم سیطره بر شهر البوکمال بودیم. دواعش نیز با انتشار کلیپی از قسمت هایی از شهر و نشان دادن ورودی غربی شهر و همچنین هدف قرار دادن بولدوزرها و زرهی های مقاومت و ارتش در اطراف شهر ادعای تسلط بر شهر و عدم ورود نیروهای مقاومت به داخل بوکمال را دارد.

اما واقعیت ماجرا بر طبق گفته های منابع میدانی ما اینچنین است:
سیطره ی آتش مقاومت و ارتش سوریه بر تمام شهر البوکمال از طریق محاصره ی این شهر حتمی و کامل است اما هنوز بخش هایی از مناطق مسکونی در حومه شمال غربی شهر از وجود داعش پاکسازی نشده و نیروهای مقاومت نیز بطور کامل به آن ورود پیدا نکرده و مشخصا دواعش با حملات “بزن در رو” اقدام به ایجاد مزاحمت میکنند؛ اما اینکه دواعش ادعا میکنند سه روز است که از ورود نیروهای ارتش و مقاومت به داخل شهر جلوگیری کرده اند، یک دروغ است.

همچنین یک منبع مطلع میدانی به تحولات گفت که نیروهای ارتش به منظور پشتیبانی از عملیات بوکمال به منطقه بوکمال فراخوانده شده اند.

نقشه با کیفیت

 

استفاده از نقشه های تحولات “با ذکر منبع” برای تمامی خبرگزاری ها و رسانه ها آزاد است .

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام