درگیریهای خونین بین تحریرالشام و نور الدین زنکی در غرب حلب و بیانیه تروریست های خارجی مبنی بر آتش بس

یکشنبه ۲۱ آبان ۹۶ - ۱۷:۳۶
https://iswnews.com/?p=6282

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در حالی که درگیری داخلی بین مسلحین به خصوص “هیئه تحریرالشام” و گروه “نورالدین زنکی” در غرب حلب شدت گرفته است، فرماندهان و مسئولین شرعی مسلحین خارجی که عمدتا زیرمجموعه جبهه النصره یا هم سنگر آن بودند در بیانیه ای در این درگیری اعلام بیطرفی کردند و از طرفین خواستند به جنگ پایان دهند.

نکته قابل توجه حضور ۴۹ تبعه ی سعودی در بین ۷۵ امضاکننده ی این بیانیه است که نشان دهنده ظرفیت عظیم این کشور در تولید و صدور نیروهای سلفی تکفیری به خارج از مرزهای خود است.

حضور گروهک سلفی تکفیری جمعیت موسوم به “حرکه مهاجرین اهل سنت ایران” به فرماندهی ابوصفیه در جمع امضا کنندگان قابل ذکر است.

با وجود اعلام آمار حدود ۱۰۰ کشته در درگیری بین هیئت تحریرالشام و زنکی و همچنین تصرف شهر داره عزه در غرب حلب توسط گروه نورالدین زنکی با توجه به انشقاقات متعدد در هیئت تحریرالشام(هتش)، ادامه ی پرچمداری نیروهای هتش(HTS یا همان تحریرالشام) و رهبری دیگر مسلحین ارتش آزاد و غیره در نبرد با ارتش سوریه در ریف شمال شرقی حماه و جنوب حلب و همچنین حضور و نظارت نیروهای ترکیه در غرب حلب، تردیدهای جدی در مورد اراده ی واقعی مسلحین بر فاصله گرفتن و مبارزه با هتش وجود دارد.

 

پ.ن تصویر : اسامی و ملیت فرماندهان و مسئولین شرعی مسلحین خارجی امضاکننده بیانیه

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام