گزارش وزارت دفاع روسیه از دومین روز جنگ در اوکراین

جمعه 6 اسفند 0 - 18:36
https://iswnews.com/?p=63385

به گزارش پايگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ سرلشکر “ایگور کوناشنکوف” سخنگوی ارشد وزارت دفاع فدراسیون روسیه گزارشی از دومین روز جنگ در اوکراین ارائه کرد.

کوناشنکوف در این گزارش رسمی گفت:
«نیروهای جمهوری دونتسک (DPR) و جمهوری لوهانسک (LPR) در حال پیشروی تحت پشتیبانی نیروهای مسلح فدراسیون روسیه هستند.
واحدهای نظامی جمهوری لوهانسک در جهت سورودونتسک در عمق ۱۲ کیلومتری پیشروی کردند.
نیروهای جمهوری دونتسک نیز در جهت ولنواخ در پشتیبانی از گردان‌های ملی گرا به عمق ۱۱ کیلومتری پیشروی کردند.

واحدهای نیروهای مسلح اوکراین در عملیات جنگ شرکت نمی‌کنند و فقط گردان‌های نازی اوکراین مقاومت شدیدی از خود نشان می‌دهند.
علاوه بر این، سازمان امنیتی اوکراین در یگان‌های نظامی منظم، گروه‌های ۲۵ تا ۳۰ نفره را که در گذشته آموزش ویژه‌ای داده‌اند، در مناطق مختلف مستقر کرده‌اند.
ملی گرایان در میان سربازان اوکراینی غیرقابل اعتماد هستند. آنها در تصمیمات فرماندهان یگان های نیروهای مسلح اوکراین برای خروج از مناطق اشغالی، به عنوان تیم حصار عمل می‌کنند.
در برخی جبهات، آنها اقدام به تخریب پل‌ها می‌کنند تا امکان عقب نشینی واحدهای نظامی و واحدهای نیروهای مسلح اوکراین را از بین ببرند.
موارد متعددی از خودسری و مشاجره از سوی ملی گرایان با کسانی که حاضر به جنگ نیستند، وجود داشته است. سربازان مسلح اوکراین در این مورد صحبت می‌کنند.

در حال حاضر، واحدهای نیروهای مسلح فدراسیون روسیه محاصره شهر چرنیهف را تکمیل کرده‌اند.
سربازان روسیه همه اقدامات را برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان انجام می‌دهند.
در ۲۴ فوریه (۵ اسفند)، نیروهای مسلح فدراسیون روسیه عملیات موفقیت آمیزی را برای فرود چتربازان در نزدیکی فرودگاه گوستومل واقع در حومه شهر کیف انجام دادند.
بیش از ۲۰۰ بالگرد روسی در این عملیات شرکت داشتند. موفقیت چتربازان با کنترل کل سیستم نیروی هوایی در منطقه عملیاتی، بدون نبرد هوایی و نبرد فعال رادیویی الکترونی پشتیبانی شد.

بیش از ۲۰۰ نفر ملی‌گرا از یگان‌های ویژه اوکراین در جریان تصرف این فرودگاه کشته شدند. هیچ تلفاتی در نیروهای مسلح روسیه وجود ندارد.
در حال حاضر، نیروهای اصلی نیروی هوایی با واحدهای چتربازان روسی در فرودگاه گوستومل مستقر شده‌اند و از قطع دسترشی شهر کیف از جهت غرب اطمینان وجود دارد.

واحدهای نیروهای مسلح روسیه به انجام وظایف خود در کیف و سایر شهرها ادامه می‌دهند و شجاعت و قهرمانی از خود نشان می‌دهند.
در حال حاضر، داده‌های اطلاعاتی نشان می دهد که در میدان شوچنکوف در کیف، سیستم های راکتی “گراد” برای حمله به فرودگاه گوستومل مستقر هستند.
مشاوران پنتاگون و سیا به رهبری نظامی اوکراین آموزش دادند که چگونه سیستم‌های توپخانه‌ای را در مناطق مسکونی مستقر کند تا باعث ایجاد نتیجه معکوس در ساکنان محلی شود.

استفاده رژیم اوکراین از مناطق مسکونی کیف برای پوشش مواضع آتش توپخانه خود جنایت جنگی است.
این خط برای ما کاملا آشناست. این اقدامات به طور فعال توسط تروریست‌های سازمان سیا در غرب آسیا و سایر کشورها استفاده می‌شود.

خطاب به شهروندان اوکراینی، رهبری ناسیونالیست شما از همان روش‌های تروریست‌ها استفاده می‌کند. آنها می‌خواهند از شما به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.
نیروهای مسلح روسیه هیچ حمله‌ای را به مناطق مسکونی پایتخت اوکراین انجام نخواهند داد.»

لازم به ذکر است که طبق بیانیه‌ی پیشین وزارت دفاع روسیه، در جریان عملیات نظامی ویژه نیروهای مسلح این کشور در اوکراین، ۱۱۸ تأسیسات و زیرساخت نظامی اوکراین منهدم شده است. این تاسیسات و زیرساخت‌ها عبارتند از:
۱۱ فرودگاه نظامی، ۱۳ پست فرماندهی و مرکز ارتباطی نیروهای مسلح اوکراین، ۱۴ سامانه موشکی ضد هوایی اس-300 و اوسا و ۳۶ ایستگاه راداری.
همچنین ۵ فروند هواپیمای جنگی، یک فروند بالگرد و ۵ فروند پهپاد سرنگون و ۱۸ دستگاه تانک و خودروی زرهی، ۷ دستگاه موشک انداز مختلف، ۴۱ دستگاه خودروی ویژه نظامی و ۵ قایق رزمی منهدم شده است.

بیشتر بخوانید:
آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین
آخرین اخبار از جنگ روسیه و اوکراین، ۵ اسفند ۱۴۰۰
آخرین اخبار از جنگ روسیه و اوکراین، ۶ اسفند ۱۴۰۰

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام