رئیس‌جمهور اوکراین: ما تنها ماندیم! + ویدیو

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
جمعه 6 اسفند 00 - 19:25
https://iswnews.com/?p=63397

اولکساندر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در نطق خود که از یکی از پناهگاه‌های زیرزمینی بیرون از شهر کیف ضبط و منتشر شد اعلام کرد که کشورهای اروپایی و ناتو جواب ما را نمی‌دهند و ما را تنها گذاشته اند.

وی می‌گوید بصورت مستقیم از ۲۷ رهبر کشور اروپایی پرسیده است که آیا در نهایت اوکراین جزئی از ناتو خواهد بود یا نه! اما آنها ترسیده اند و هیچکدام از آنها پاسخی نمی‌دهند.

زلنسکی می‌گوید ما را برای دفاع از کشورمان تنها گذاشته اند! چه کسی حاضر است در کنار ما بجنگد؟ من کسی را نمی‌بینم. همه ترسیده اند!

اظهارات زلنسکی نشان می‌دهد که او تا چه اندازه به غرب و آمریکا اعتماد کرده بود و تصور می‌کرد در صورت بروز جنگ و حوادث مشابه، کشورهای غربی از اوکراین دفاع خواهند کرد. زلنسکی فکر می‌کرد و یا هنوز فکر می‌کند که کسان دیگری باید بجای اوکراینی ها از کشورشان دفاع و محافظت کنند!

حوادث چند سال اخیر و حالا جنگ اوکراین بار دیگر ثابت کرد که هر کشوری که در حوزه دفاعی و مولفه‌های قدرت نظامی ضعیف باشد؛ در صورت بروز جنگ چاره ای جز گدایی و التماس کمک از کشورهای دیگر ندارد و در صورت دریافت جواب منفی، یا شکست تحقیر آمیزی را تجربه خواهد کرد و نابود می‌شود و یا در نهایت به یک توافق تحقیر آمیز طرف بازنده بسنده خواهد کرد. موضوعی که بارها بارها در طول تاریخ تکرار شده و شاهد آن بوده‌ایم.

آمریکا لات کوچه‌های خلوت!

از سوی دیگر در ماجرای تهاجم روسیه به اوکراین شاهد ضعف مضاعف آمریکا و ناتو بوده ایم. موضوعی که به طرز روشن و واضحی، پوشالی بودن قدرت آمریکا را نشان می‌دهد. این موضوع می‌تواند درس عبرت مناسبی برای کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس نیز باشد. آنها که تماما به قدرت آمریکا تکیه کرده اند و فکر می‌کنند در صورت بروز جنگ، آمریکا از آنها حمایت خواهد کرد باید بدانند که آمریکا هیچگاه شریک مطمئنی نبوده و به قول ها و وعده های خود پایبند نیست و بارها از پشت به دوستان خود خنجر زده است؛ کشورهای حاشیه خلیج فارس که جای خود دارند. تجربه ثابت کرده است که آمریکا تنها به کشورهایی حمله می‌کند که ضعیف باشند و یا بداند که آنها توان مقاومت در برابر آمریکا را نداشته باشند و یا تنها به متحدی کمک نظامی مستقیم می‌کند که بداند دشمن متحدش ضعیف باشد…

“اوج اعتماد به غرب” و “تضعیف مولفه‌های قدرت” دو درس و عبارت کلیدیِ جنگ روسیه و اوکراین است برای آنان که می‌اندیشند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. رضا گفت:

  شاهد ضعف آمریکا و ناتو بودیده‌اید !؟؟؟؟؟
  خدایی خودتون رو دارید گول میزنید یا مخاطبتون رو احمق فرض کردید
  ……………………………………………………….
  «موضوعی که به طرز روشن و واضحی، پوشالی بودن قدرت آمریکا را نشان می‌دهد. این موضوع می‌تواند درس عبرت مناسبی برای کشورهای جنوبی حاشیه خلیج فارس نیز باشد. آنها که تماما به قدرت آمریکا تکیه کرده اند و فکر می‌کنند در صورت بروز جنگ، آمریکا از آنها حمایت خواهد کرد »
  حداقل یه چند دهه صبر کنید قضیه کویت فراموش بشه بعد یه همچین ادعاهای عجیب و غریبی بکنید

  1. Mirza گفت:

   آمریکا و ناتو، لات کوچه های خلوت!

  2. وافن اس اس گفت:

   دقیقا داره درست می گه، ایرادش چیه؟ شما ضعف آمریکا رو در مقابل افغانستان مشاهده نکردید؟ ضعف آمریکا رو در مقابل انصارالله چطور؟ الان هم که سریع تا دید باید با روسیه درگیر بشه خودش رو عقب کشید و اوکراین رو تنها گذاشت

  3. ali گفت:

   اقا رضا کاش شما چند ماه دیگه صبر میکردی از عقب نشینی خفت بار ناتو از افغانستان بگذره

   1. رضا گفت:

    علی آقا آمریکا . ناتو تو چند روز افغانستان رو اون هم زمانی که طالبان کاملا منسجم بود اشغال کرد ؟ چند سال در اشغالنگه دشت !
    دیگه عقب نشینی آمریکا از افغانستان رو با اون وضعیت خیلی راحت میشه تشخیص داد یه برنامه بوده
    آمریکا عراق رو تو چند روز اشغال کرد ؟ چند تا قیام مردمی رو تو چند روز سرکوب کرد ؟
    آمریکا تو سوریه که هم ایران هم روسیه تمام قد ازش حمایت میکنن چند صد تا نیرو وارد کرده ، بشار اسد جرأت حمله به مزدورای آمریکارو نداره چه برسه به نیروی های خوده آمریکا ، اونم فقط چند صد تا !

 2. گپ گفت:

  *برای آنان که می اندیشند* این جمله رو باید با طلا نوشت

 3. علیرضا پازوکی گفت:

  با سلام
  یک سوال دارم و آن هم اینکه تحولات اکراین چه ربطی به تحولات جهان اسلام دارد؟

تبلیغات در تحولات جهان اسلام